5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
Kedves Gazdi! Jó volna személyesen bemutatni a madarat egy kompetens állatorvosnak. Lehetséges, hogy a madár megsérült (törés körül az izmok például megduzzadnak, így próbálja a szervezetsérült csontokat rögzíteni), de okozhatja gyulladás, vagy szárny alatti tályog is. Érdemes lenne megfogni és alaposabban megvizsgálni, pontosan mi idézte elő a tüneteket. Törések kezelésénél a sérült testrész nyugalomba helyezése és rögzítése a legfontosabb, de a helyreigazítást lehetőleg bízza állatorvosra.
Állatorvossal kell kezeltetni állományszinten (különösképp tüdőféregre) a paraziták ellen. Injekciós készítmény jó hatással alkalmazható.
Kedves Gazdi! Lehetséges, hogy az erőlködés vagy a táp miatt, de az sem kizárt, hogy férges vagy valamilyen súlyosabb dolog van a háttérben. Mindenképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért ha a következő alkalommal is tapasztalja, feltétlenül mutassa meg állatorvosnak a kiskutyát!
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Fiatal madaraoknál (6-8 hónapos kor előtt) a hímeké lehet rózsaszín vagy lila, és csak azután kékül be. Az orrlyukak körüli fehéres karika pedig tojóra utal. Bár a kép nem adja vissza teljesen a színeket, amennyiben fiatal madárról van szó, akkor valószínűleg hím. Viszhártya színének változása: A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.
A heréken a duzzanat a mellékhere, ami normális állapot. A többi hörcsögöt állatorvosnak kellene megvizsgálnia, hogy segíthessen.