5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg szájüregi probléma okozza.
A szoptatás alatt megnövekszik az állatok energia felhasználása, mivel sok sok tejet kell termelniük. Nyugodtan adhat 1,5-2x annyi tápot, mint eddig, és a széna továbbra is korlátlanul álljon a rendelkezésére. A nyuszik ivóvízszükséglete is megnövekszik ilyenkor, így ajánlatos arra is oda figyelni. Sok sikert a kis nyuszikhoz!
A vázolt tüneteket többféle betegség is okozhatja. Csak néhány ezek közül: - Kandúrok rivalizálása során gyakran ejtenek sebeket egymáson, és ezek rendszerint bőrgyulladást okoznak sebekkel, tályogokkal, pörkökkel - Mivel a kandúrok nagy területet járnak be, és sok kóbor macskával van lehetőségük találkozni, akár rühösség is lehet a háttérben. - A "bűzmirigyek" megbetegedése gyakran ekcémás, pörkös bőrgyulladást is okozhat - Cukorbetegség is járhat bőrgyulladással stb. stb. Mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni.
Az nem valószínű, hogy e miatt el fog pusztulni. Jobb párban tartani őket, de nem egyformán reagálnak az egyedüllétre. Amelyik nagyon egyedül érzi magát, azon látszik. Főleg a gazdája veszi észre azonnal, hogy egész másképp viselkedik mint amikor párban voltak.
Rövidebb-hosszabb ideig műkönnyel (van humán és állatgyógyászati készítmény is) kiválthatja a "méreg drága" Optimmunet. Azért nem árt, ha konzultál a kezelő állatorvosával is, mert az eset súlyosságától, milyenségétől sok minden függ. Így pl. antibiotikum és szteroid adására is szükség lehet.