5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
A csípéssel a revírjét védi. Mivel ez a viselkedés az ivarérett, tojó hullámosokra jellemző, így kérdéses, hogy valóban 4 hónapos, illetve valóban hím-e. Talán, ha többet lenne szabadon, illetve a táplálékának egy részét is a kaliton kívül kapná, az segítene számára felismerni, hogy a gazdája nem veszélyezteti életterét.
Ha jól értem a leveléből, az egyik éjjel egy fával játszott a kiskutya, majd ezt követően - nem tudom, mennyi idővel - nyüszögött és vergődött. A vergődés alatt pontosan nem tudom, mit ért. Ezt követően egész nap nem állt fel, csak feküdt. Ha jól értem, evés után újra vergődik, és habzik a szája. Ez nagy valószínűséggel egy generalizált nagyroham lehet. Ezt pusztán azért gondolom, mert a roham lezajlása után tipikus jelenség a percekig vagy órákig tartó nyugtalan járkálás és izgatott állapot. Mivel a tünetek leírás számomra nem elég informatív, felmerül a gyanú valódi epilepszia betegségre, várható, hogy halmozottan az éjjeli vagy nappali órákban farágás nélkül is spontán fognak jelentkezni a rohamok. Ha a farágás miatt kilyukadt volna a gyomra, már biztosan nem élne, mert a gyomorperforatio pokoli fájdalmakkal és sokkos állapottal jár. Miután az evés és az ivás után jelentkeznek a rosszullétek, lehet, hogy csak alkalmi rohamokkal állunk szemben, ami nem epilepsziás rosszullét. Mindenekelőtt a belgyógyászati kórokokat kéne kizárnunk. Első lépésben egy kontrasztröntgent kéne csináltatni. Ha ez negatív, akkor kéne epilepszia irányában tovább vizsgálni a kutyát, ugyanis valódi epilepszia betegség provokált formában is jelentkezik. A rohamprovokáció lehet az evés és az ivás okozta izgalom is.
Kedves Gazdi! Sajnálatosan csak most tudok válaszolni a kérdésére. Ezalatt 4 nap telt el, remélhetőleg elvitte már szemész-specialistához a kutyust. A leírásából nem egyértelmű, hogy maga a szemgolyó vérzett be, vagy pedig csak az ínhártya. Ha a szemészeti kivizsgálás és gyógykezelés időben megtörténik, talán még látás javulásra is lehet számítani. Mivel a tünetek leírása nem teljes, érdemben nem tudok segíteni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Sajnos csak annyit tudok javasolni, hogy ismét meg kell mutatni állatorvosnak a cicát. Ha nem annak, aki korábban kezelte, akkor egy másiknak. A daganatos betegségek sajnos sokszor kiszámíthatatlanok, a daganatok jellemzője, hogy terjednek. A lipoma ugyan általában jóindulatú, de nem mindig, és még az is lehet, hogy amiről az orvos azt gondolta, hogy lipoma, valójában mégsem az, hanem valami rosszabb indulatú daganat.
Nehéz látatlanban bármit is mondani arról, hogy mi okozhatta a szem vagy szemhéj duzzanatát. A leírás alapján valamilyen sérülés (pl. karmolás vagy együtt tartott másik állat), esetleg idegentest jelenléte (pl. alomanyag) okozhatja a problémát. A kék monokli akár tályog is lehet, ami sebészi ellátást igényel. Nem elhanyagolható szempont, hogy a szemgolyó sérült-e vagy sem. Hozzáértő állatorvosi vizsgálat feltétlenül szükséges a gyógykezelés megkezdése előtt!