5391. MEOESZ kutyakiállítások 2020-ban
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének Szövetsége támogatásával 2019 októberétől heti egy alkalommal ingyenes, fedettpályás agility edzés lehetőséget biztosítanak magyar kutyafajták részére. Részletek a cikkben.
Rákban pusztult el a szumátrai orrszarvúk fajának utolsó ismert malajziai egyede, egy 25 éves nőstény – írja a BBC.
Jazz a zsiráf egy dél-afrikai zsiráfmentő központ lakója. Azért került oda, mert édesanyját orvvadászok lőtték le. A zsiráf bébi a menhelyen egy kutyával barátkozott össze, és azóta is elválaszthatatlanok - számolt be róla a Daily Mail.
Ne tévesszen meg minket, hogy az egyik papagájfaj elméletben okosabb mint a másik. Fél éves koruk után nyugodtan elkezdhetjük idomításukat.
Az általad említett "bőrfoszlás" lehet természetes jelenség is, ha az állat vedlik. A teknősök nem egyben vetik le kinőtt bőrük felsőrétegét, mint a kígyók, hanem kisebb darabkákban, "foszlányokban". Ha ez áll a háttérben, akkor teknősöd egészséges, természetesen meg kell figyelned, hogy a lefoszlott felhám alatt a bőr egészséges-e (nincsenek pikkelysérülések, sebek, stb.). Amennyiben a bőrön kóros tüneteket észlelsz, feltétlenül vidd el teknősödet hozzáértő állatorvoshoz.
Hogy mi lehet a cica fülével, azt természetesen csak személyesen megtekintve lehetne eldönteni illetve szükség esetén laborvizsgálatokat is lehet végezni. Az biztos, hogy lehet és kell is segíteni a cica fülén, talán csak a "napégés" okozta fülperemi elváltozás (fehér szőrű cicáknál!) tud olyan makacs lenni, hogy folyamatos "karbantartó" kenőcsözést igényel. De inkább nem nyilatkoznék látatlanban.
Mindenképpen ajánlatos minél hamarabb műteni, mert a probléma önmagától nem oldódik meg, csak roszabbodik és esetleg torz fül lehet a következménye.
Elméletileg 6 hetes kortól már valóban leválaszthatók a kölykök, de 8 hét az ideális. Érdemes elkezdeni minél előbb a szilárd táplálékhoz hozzászoktatni őket.
Ezt egy bélbaktérium okozza, általában nem megfelelő tartási körülmények vagy egyéb betegség mellett alakul ki. Ez a baktérium normálisan is jelen van a bélflórában, csak ha legyengül az állat, akkor támad.