5391. MEOESZ kutyakiállítások 2020-ban
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének Szövetsége támogatásával 2019 októberétől heti egy alkalommal ingyenes, fedettpályás agility edzés lehetőséget biztosítanak magyar kutyafajták részére. Részletek a cikkben.
Rákban pusztult el a szumátrai orrszarvúk fajának utolsó ismert malajziai egyede, egy 25 éves nőstény – írja a BBC.
Jazz a zsiráf egy dél-afrikai zsiráfmentő központ lakója. Azért került oda, mert édesanyját orvvadászok lőtték le. A zsiráf bébi a menhelyen egy kutyával barátkozott össze, és azóta is elválaszthatatlanok - számolt be róla a Daily Mail.
Ne tévesszen meg minket, hogy az egyik papagájfaj elméletben okosabb mint a másik. Fél éves koruk után nyugodtan elkezdhetjük idomításukat.
Kedves Olvasónk! Dr.Háziállat rovatunkban volt már hasonló kérdés, kérlek olvasd el őket, az alábbi linkre kattintva. üdvözlettel: a szerkesztők
Én az ivartalanítást javasolnám, mert az injekciónak számos mellékhatása lehetséges, ezért hosszabb távon nem célszerű. Az agresszivitást nem biztos, hogy ez okozza. Ha az injekció miatt kimarad a tüzelés, akkor nem lesznek tünetek, tehát ebben az időszakban nem lesz elszökés és beszökés...
1. A csírákkal való etetés szerintem megfelelő lehet. A zöldséggel és gyümölccsel való etetésnél arra figyeljünk, hogy ne legyen magas az adott zöldféle cukortartalma, ez ugyanis könnyen elhízáshoz vezethet, amivel ugyanoda jutunk, mintha a malackát jórészt csak magkeverékkel etetnénk. 2. Mindenképpen azt gondolom, hogy a tengerimalacka oldottabbá válna, ha egy másik, vele azonos nemű malackában egy társra találna. A tengerimalacok kifejezetten társas lények. 3. Az operáció előtt egy héttel érdemes lenne emelni a malacka napi C-vitamin bevételét, amit az itatójába csepegtetve tehetünk meg (humán patikában kapható C-vitamin oldat). A műtét után feltétlenül várják meg még az állatorvosnál, míg a malacka felébred, így komplikáció esetén az orvos azonnal be tud avatkozni. Az ébredező malackát fontos, hogy melegen tartsuk. Erre megfelelő lehet egy törölközőbe bugyolált melegvizes palack, de jó megoldás az is, ha megfelelő távolságból (ne tudjon az állat túlzottan felforrósodni) infralámpa alá helyezzük a malackát. Amint agához tért a malac, kínáljunk neki bőséges szénát és vizet, hogy az ébredés után mihamarabb újra indulhasson az emésztése. A seb elfertőződését elkerülendő az első néhány napban cseréljük a malac alatt az almot konyhai papírtörlőre, illetve a szénát a malackának fejmagasságba, szénatartóba tegyük.
A nyuszi fogat mindenképp le kell vágni, mivel sokkal nagyobb gondot jelent, ha nem tud enni. Ha egyszer kellett fogat vágni, akkor azt rendszeresen meg kell majd tenni. Ilyenkor a leggyakoribb ok valamilyen fogkopási rendellenesség. Nekik, mint a nyúlalkatúaknak és a rágcsálóknak mindig, állandóan nő a foguk, ami természetes helyzetben folyamatosan kopik. Szabálytalan fogállás esetén, ha nincs ami koptassa a fogat és a túlnőtt fog felsértheti a szájpadlást, akár tályogot okozva. Mivel ez a nyuszi számára fájdalmat okoz, az étvágya is csökken. A bódításban történő fogvágás kevésbé együttműködő nyusziknál sokkal kíméletesebb, mintha vergődne és folyamatosan ellenkezne az állat.
Kutyusok esetén kétfajta allergiavizsgálat létezik: az un. intracutan teszt hasonlít a humán vonalon ismert bőrpróbához azzal a hátránnyal, hogy a kutyus mellkasán egy kisebb területen le kell nyírni a szőrt és a vizsgálat gyakran bódításban történik; a másik teszt esetén laborban vérmintából végzik el a vizsgálatot, ennek a legnagyobb hátránya a magas ára. A Bepanthen kenőcs alkalmazható. A Béres csepp nem árt, használhatja nyugodtan. Az allergia kivizsgálása nemcsak az említett tesztek elvégzését jelenti, hanem alaposan (és akár többször is) át kell beszélni az állatorvossal, hogy milyen körülmények változhattak a kutyus környezetében (pl. tápváltás, új jutalomfalat, samponos fürösztés, költözés stb) ami újdonságként kiválthatta a panaszokat. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós