536. Téli lótartás - figyelj a takarmányozásra
A téli hideg nemcsak emberi áldozatokat szed: akár a lovak is megfagyhatnak a fűtetlen istállóban. Bőséges táplálékkal és a hideghez való szoktatással megóvhatjuk őket.
A téli hideg nemcsak emberi áldozatokat szed: akár a lovak is megfagyhatnak a fűtetlen istállóban. Bőséges táplálékkal és a hideghez való szoktatással megóvhatjuk őket.
Az ájtatos manó legérdekesebb képessége a zsákmány megragadására sajátságosan átalakult elülső végtagjában rejlik.
Szabadság pórázon – ezt kínálja az automata póráz tulajdonosa kutyusának. A háziállat.hu karácsonyi ajándékötlete: jó minőségű, limitált szériás póráz, ami nem csak a kutya, hanem a gazdi kényelmét is szolgálja.
2009-ben is vehetsz olyan naptárat, amelybe nem csupán a napi teendőket vésheted bele, hanem bizony a gazdátlan jószágokat is gazdihoz juttathatod. Neked van már ilyen?
Igen, bármily hihetetlen, van három emlős – a kacsacsőrű emlős, a hosszú orrú és a rövid orrú hangyászsün -, amely nem elevenszülő, hanem tojást rak. Nézzük, kik ők!
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos