5411. Egy nyolcadik emeleti lakás erkélyén lógott órákat egy pitbull
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
A legcukibb lajhárbébi december 2-án született, a Fővárosi Állat- és Növénykert Pálmaházában láthatja a nagyközönség.
Ma délelőtt 46 civil állatvédő szervezet jelentette be, hogy közös erővel létrehozták a Magyar Állatvédők Szövetségét (MÁS). Céljuk az állatok és az őket segítő magyar civil állatvédelem helyzetének javítása. De vajon miért van erre szükség? Erről kérdeztük néhány szervezet képviselőjét.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem is olyan régen egy limuzinos utazás emberek ezreinek volt vágyálma, hiszen a hírességek ilyen járművel utaztak. Ma már nem kell ismertnek lenni ahhoz, hogy limuzinnal utazhass, de még milliókat sem kell érte fizetned. Találd ki az alkalmat, és bérelj bármikor a PLS Partylimuzintól!
A hányásnak nem csak mérgezés lehet az oka. Vizsgálat nélkül sajnos nem tudok segíteni. A diagnózis felállításához nélkülözhetetlen. Ha mérgezés, az intenzív ellátást igényel, általában infúzióval. Ha bélsárrekedése van, beöntésre lehet szükség. Ha szőrgombóc akadt el a gyomrában vagy beleiben, állatorvosi segítségre van szüksége. Feltétlen keressen a cica számára megfelelő állatorvost!
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Nem lesz egyszerű belekeverni a táplálékukba, mert többnyire kiválogatják, vagy nem eszik meg. Az állatorvost nem tudják kihagyni, mert az antibiotikumot vagy a receptet tőle kaphatják meg. A cicákat nem kell vinniük, mert írták, hogy "vadak"...