5411. Egy nyolcadik emeleti lakás erkélyén lógott órákat egy pitbull
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
A legcukibb lajhárbébi december 2-án született, a Fővárosi Állat- és Növénykert Pálmaházában láthatja a nagyközönség.
Ma délelőtt 46 civil állatvédő szervezet jelentette be, hogy közös erővel létrehozták a Magyar Állatvédők Szövetségét (MÁS). Céljuk az állatok és az őket segítő magyar civil állatvédelem helyzetének javítása. De vajon miért van erre szükség? Erről kérdeztük néhány szervezet képviselőjét.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem is olyan régen egy limuzinos utazás emberek ezreinek volt vágyálma, hiszen a hírességek ilyen járművel utaztak. Ma már nem kell ismertnek lenni ahhoz, hogy limuzinnal utazhass, de még milliókat sem kell érte fizetned. Találd ki az alkalmat, és bérelj bármikor a PLS Partylimuzintól!
Kiszámíthatatlan, milyen időjárás lesz februárban. Szerintem hiba volt nem megfelelő helyen keltetést engedni. A fényre szükségük van a fiókáknak, így értelmetlen a "lesötítés" megfogalmazás. Ha a ketrecek ajtaja, nyílásborítása például polycarbonát lemez, az biztosítana némi szigetelést és kellő mennyiségű fényt is beengedne. A madárházba akkor lehet kiengedni a fiókát, ha már teljesen kitollasodott, önállóan el tudja hagyni a fészket és lehetősége van a hideg elöl vissza is húzódni.
Általában az ásványianyagok elégtelen mennyisége okozza a rossz szokás kialakulását, így megelőzni egyszerűbbn, mint kezelni. Lehet próbálkozni gipsztojással, aminek feltörési kisérlete hiábavaló, így hátha leszokik a tyúk a tojástörésről. Az esetek többségében, viszont drasztikusabb beavatkozásra van szükség. A csőrgyűrű használata meggátolja, hogy a tyúk teljesen össze tudja zárni a csőrét, így ez a legbiztosabb és leghumánusabb módszer. A csőrkurtítás nagyipari módszerekkel maradandóan kurtítja a felső csőrkávát, Házilagos megoldásaival, például körömcsipesszel visszavágni a csőrt a benne futó vérérig, a szaruanyag regenerálódni képes. Hátránya, hogy sok esetben újra és újra meg kell ismételni a műveletet.
A papagájok színezete éveken keresztül "érik", így egyre élénkebb színek,árnyalatok jelenhetnek meg rajta. Ha egyre több az új fehér toll az viszont valóban olyasmi jelenség,mint az őszülés, vagyis hiányos a pigmentáltságuk. A melaninhiány okozója valószínűleg nem a madár idősödése. Valami sejtroncsoló tényező okozhatja, hogy nem jut festékanyag a tollba. Talán mosószer, vagy más vegyianyag okozta mérgezés, de a pontos diagnózist laporvizsgálat tudna adni. A hullámossal egy légtérben ne működjön légfrissítő dezodor, ne találkozzon a konyhai gőzökkel, a kalit és az edények tisztításához hipo-klorit hatóanyagú vegyszereket haszáljon, majd alaposan öblítsen mindent át. Kerülje az olyan táplálékokat, amiknek összetétele mesterséges anyagokat tartalmaz. Vagyis mindazt, ami a májat károsíthatja.
Kedves Eszter, ha Cirmi bolhás, annak az az oka, hogy kint mászkál és a többi macskától nagy eséllyel elkapja. Próbáld ki Frontline-t, hátha beválik.
A képek alapján mindkét madár tojó. A tarka (a lutínó szín sárga és fehér jegyű, a szem piros) szárnyán 4 sorban is látszik az a bizonyos pettysor, A szürke madár pofaszínezete nem olyan tiszta, konturos szélű fehér alapú, mint egy kifejlett hímé. Fentiektől még fiókatollazatú hímek is lehetnének, viszont a farktollak egyértelműen keresztcsíkozottak(mindkét madárnál), ami csak a tojókra jellemző.