5436. Több városban is elmarad a szilveszteri tűzijáték
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Íme, néhány tipp, hogy a hüllők könnyebben átvészeljék a telet, anélkül, hogy legyengülne az immunrendszerük.
Több állatot halálra gázoltak szilveszter napján - mondta Pataki Gábor, az Állatmentő Liga vezetője.
A süllő (Sander lucioperca) kapta a legtöbb szavazatot a Magyar Haltani Társaság által hagyományosan meghirdetett és szilveszter éjjel lezárult év hala közönségszavazáson - közölte a szervezet elnöke.
30 állat vesztette életét a németországi Krefeld állatkertjében, mikor szilveszter éjjel egy eldobott pirotechnikai eszköz miatt tűz ütött ki a majomházban. A tűzoltók pillanatok alatt a helyszínen voltak, de az állatoknak esélyük sem volt kijutni.
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.