5436. Több városban is elmarad a szilveszteri tűzijáték
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Íme, néhány tipp, hogy a hüllők könnyebben átvészeljék a telet, anélkül, hogy legyengülne az immunrendszerük.
Több állatot halálra gázoltak szilveszter napján - mondta Pataki Gábor, az Állatmentő Liga vezetője.
A süllő (Sander lucioperca) kapta a legtöbb szavazatot a Magyar Haltani Társaság által hagyományosan meghirdetett és szilveszter éjjel lezárult év hala közönségszavazáson - közölte a szervezet elnöke.
30 állat vesztette életét a németországi Krefeld állatkertjében, mikor szilveszter éjjel egy eldobott pirotechnikai eszköz miatt tűz ütött ki a majomházban. A tűzoltók pillanatok alatt a helyszínen voltak, de az állatoknak esélyük sem volt kijutni.
Leírása alapján a probléma valószínűleg nem kifejezetten állatorvosi jellegű. Van néhány remek lovas szakember hazánkban, aki az ilyen lovak rendbehozatalával foglalkozik, szívesen megadom az elérhetőségüket telefonon keresztül. Állatorvosi szemszögből megközelítve a kérdést: például fogproblémák, hát és végtagi fájdalmak, idegrendszeri betegségek, stb. okozhatnak ehhez hasonló gondokat, de itt valószínűleg nem ezekről lehet szó, hanem kifejezetten "lelki" problémáról.
Valamitől vagy valakitől a kutya megijedt, elvesztette önbizalmát. A kutya viselkedési változásának az okát csak a kutya és tartási körülményeinek megfigyelése után lehet megállapítani. Csak a kiváltó okok ismeretében lehet változtatni a kutya viselkedésén.
Vannak különféle paszták a macskák húgykövességének megakadályozására, például Uro-pet paszta (3-4 ezer Ft. körül van és mivel nagyon pici kell egy cicának, ezért nagyon sokáig elég). Mindenféleképp ezt a megoldást javaslom.
A "leszoktatás" nem találó kifejezés ! Ha megszünteti az elkényeztetést, tekintélyt szerez a kutyájával szemben, biztosítja a kutyának a fajnak megfelelő tartási körülményeket, kielégíti a kutya szellemi és fizikai igényeit - a dominancia csökken és a jelölő vizelés megszűnik.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dicsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.