5436. Több városban is elmarad a szilveszteri tűzijáték
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Íme, néhány tipp, hogy a hüllők könnyebben átvészeljék a telet, anélkül, hogy legyengülne az immunrendszerük.
Több állatot halálra gázoltak szilveszter napján - mondta Pataki Gábor, az Állatmentő Liga vezetője.
A süllő (Sander lucioperca) kapta a legtöbb szavazatot a Magyar Haltani Társaság által hagyományosan meghirdetett és szilveszter éjjel lezárult év hala közönségszavazáson - közölte a szervezet elnöke.
30 állat vesztette életét a németországi Krefeld állatkertjében, mikor szilveszter éjjel egy eldobott pirotechnikai eszköz miatt tűz ütött ki a majomházban. A tűzoltók pillanatok alatt a helyszínen voltak, de az állatoknak esélyük sem volt kijutni.
Az idegen autó ingerhatását nem tudja a kutya valamilyen oknál fogva földolgozni. Ezt un. deszenzibilizáló tréninggel lehet megoldani. A részletes leírásra itt terjedelmi okoknál fogva nincs lehetőség. Tapasztalatom szerint hasonló esetekben 3-4 tréninglakalommal tudunk elfogadható eredményt elérni.
Nem valószínű. Napközben másképp viselkedne. Elbújna, vagy csak visszahúzódna egy sarokba, keveset mozogna, kedvetlen, étvágytalan lenne.
ÁLLATORVOShoz kellene vinnni! Üdv
Igen. De nem rendszeresen(nem minden nap) és csak keveset(kb.1/4-1/2 gerezd), mert hízlal. Bár a nimfák jelentős hányada nem szereti a csonthéjasokat, a szelíd madarak sokmindent megkívánnak, amit a gazdijuk eléjük tesz.
Kedves Ricco! Aggodalomra szerintem semmi ok, mert a kis teknősök nagyon félénkek, azonkívül tetőzi, hogy új helyen van! Mindent hagyjon így, biztosan ki fog mászni, ha nem látja senki őt!