5441. Állatos filmek 2020-ban
Akik szeretik a filmeket, és az állatokat, azok számára jó hír, hogy 2020-ban több állatos alkotás is a mozikba kerül. Ti megnézitek valamelyiket?
Akik szeretik a filmeket, és az állatokat, azok számára jó hír, hogy 2020-ban több állatos alkotás is a mozikba kerül. Ti megnézitek valamelyiket?
A dog dancing táncművészi elemekkel átszőtt professzionális kutyatrükkök egyvelege, lényege, hogy a kutya és felvezetője látványos elemekkel átszőtt gyakorlatokat mutat be zenére.
Megnyitotta kapuit pénteken a németországi Krefeld állatkertje, két nappal a több mint harminc állat pusztulását okozó majomházi tűzvész után.
6576 szavazat közül az erdei fülesbagoly kapta a legtöbbet, így ez a faj lett az idei év madara 2020-ban.
Az MME közleménye szerint az év hüllője a keresztes vipera lett. A hiedelmekkel ellentétben a keresztes vipera ritkán támad emberre.
A korai ivartalanítás következményei kérdésében megoszlik a szakma véleménye. Én az első tüzelés előtti ivartalanítást ellenzők táborába tartozom. Véleményem szerint hajlamosabb az ilyen állat az elhízásra, hüvelygyulladásra és vizeletvisszatartási zavarok kialakulására. Utóbbi főleg nagytestű kutyákon jelentkezik gyakran. Bár igaz, hogy ez a jelenség bármilyen életkorban történő ivartalanítás után előfordulhat. Viselkedésében valóban több gyerekes vonás marad, de ez nem függ az ivartalanítás idejétől.
Ha semmilyen tünete nincs az állatkának, akkor nem valószínű, hogy elkapott valamit. Egyébként vigyázni kell rájuk, mikor betegeskedünk, mert az emberi influenza bakteriális szövődményeit könnyen elkaphatják, aminek súlyos következményei lehetnek... Degukat nem szükséges oltatni, nem tudok nekik való oltásról.
Valamilyen szinten biztos észrevehető lesz, hogy kutyát tartanak a lakásban, ez szerintem elkerülhetetlen. De gondolom, egy pár hónapos kiskutyát még egy külföldi kislány is könnyen tolerál majd. Egyébként kapható állatpatikákban Deofil nevű "szagtalanító" tabletta és különféle samponokkal és spray-kel is lehet ápolni a kutyust, persze ezeket azért módjával szabad csak alkalmazni. Kíméletes kefélést nyugodtan lehet rendszeresíteni, ettől baja nem lehet. A szőrének megfelelő samponokat (balzsamokat, hintőporokat, stb.) viszont a legjobb lenne személyesen megkonzultálni egy kutyakozmetikussal, akihez járni fognak.
Nagyon nehéz a kisbárányokat cumival felnevelni, főleg ennyit. De úgy vélem, hogy a nehezén túlvannak, pontosabban túl lennének ennyi idős korukra. Ilyen korú bárányokat már báránytáppal is fel lehet nevelni. Ami hiányzik az az, hogy a kisbárányokat/gidákat néhány hetes korban (10-14 napos kor előtt) szelén- és vaskészítményekkel kell kezelni, mert általában ezekből saját készletük hiányos és a takarmányban sincs a fejlődésükhöz elegendő mennyiség. Ezeket a készítményeket az állatorvosától kérheti és ő injekció formájában adja be az állatoknak. Ilyenkor célszerű A-, D-, E-vitamin tartalmú injekciót is beadni. Mindezekre azért van szükség, mert a legtöbb elhullást a kiskori hiánybetegségek miatti ellenállóképesség-csökkenés idézi elő. Sok sikert a felnevelésükhöz!
Szerintem a parkettától nem lenne szabad "elkopni" a szőrének. Inkább valamiféle bőrbetegségre gyanakszom - így látatlanban. Ez lehet gombásság, valamiféle parazitózis (rühösség?), esetleg más bőrbetegség. Érdemes lenne azért megmutatni állatorvosnak.