5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
Kedves Gazdi! Sajnos nem tudok sok okosat mondani. Az időskori elhízásnál nem feltétlen az élelem milyensége az ok, hanem a kevés mozgás, sok evés, bár a leírás szerint nem eszik sokat. Ezért a cukorbetegség, ami az eszembe jut, ez hatással lehet az ízületeire is, és súlygyarapodás is megfigyelhető, ennek kapcsán érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz. Az alma jó, béltisztító a hatása. Az olivaolaj mindenképp jó, segíti a székletürítést, de túlzásba sem szabad vinni, mert nem biztos, hogy puffadás van a háttérben, viszont ezt látatlanban nem lehet megmondani. Érdemes lenne ellátogatni vele egy állatorvoshoz, hogy mindent tisztán lássanak. Azonban a doki bármit is mondd, itt sajnos csak tippeket-tanácsokat tudunk adni, pontos diagnózisokat semmiképp. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A macskáknak annyiféle színváltozata lehetséges, melyekben eligazodni csak komoly szakértelemmel rendelkező tenyésztők vagy ebben jártas állatorvosok tudnak. Valószínű, hogy valamelyik előd színe jelent meg a kicsikben. Próbáljon meg a brit fajtatenyésztők körében érdeklődni a lehetséges színváltozatokról. Nem kizárt az albínó változat sem, de az elég ritka.
Kedves Kriszti! Ez az oltás ugye a kombinált oltás. Nem hallottam még arról, hogy ebből gond lett volna. A nyuszinál a betegségek a tünetek után nagyon gyorsan jelentkeznek. Ha jó kedvű és eszik, játszik rendesen, nem levert stb. rendes a széklet, akkor nem kell aggódni. A nyuszik elég gyakran szerezhetnek ilyen karcolásokat, akár a ketrecen is megüthetik magukat. Vagy egy véletlen erősebb vakaródzás is okozhatja. Az, hogy kezesebb annak csak örülj. Ha minden más amit leírtam megvan, akkor nem a betegség miatt kezes.:) Azonban, ha nagyon zavarnak a sebek és nem múlnak- egy kis neogranormonnal bekenheted őket- akkor érdemes visszanézni az orvoshoz. Én nem hiszem, hogy bármi baja lenne Gömbinek.:) A szőre is szép- így a fényképről- egészséges.:) Azért majd írj, mi történt.:) Szép estét Gabi
Kedves Gazdi ! Sajnálatosan az epilepsziás rohamkészségre minden melegvérű állat agya képes, így a sündisznóé is. A leírása alapján , felmerül az epilepszia betegség gyanúja is. Mindenképpen vérvételt javasolnák az állatorvosánál, ahol a vércukorszint és az ionháztartás ellenőrzése is javasolt. Ha alkalmi rohamokról van csak szó, akkor vérösszetevők normalizálásra tünetmentessé is válhat a beteg. Ha az agy öröklött vagy szerzett betegségéről van szó akkor nem. Ilyen esetben antiepileptikum tartós adása javasolt. üdvözlettel dr KIss Gabriella
Az alomtestvériség nem indokolja az ivarérett kori barátságot ! Igen, betudható. (volt)