5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
Kedves Mihály, az ár rendelőnként változik, érdemes a kezelő állatorvosnál érdeklődni (az is számít, hogy főváros vagy vidék). Mindenhol más a vizsgálati alapdíj és a kezelés költsége.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Egy 12 kg tömegű spaniel nem tűnik nagyon soványnak, nem tudom miért kell az étvágyát javítani. Ha mégis csak kell akkor arra nem a calcium phosphoricum a legalkalmasabb, hiszen az csak a csontépítéshez és a tejképzéshez szükséges ásványi anyagokat tartalmazza. A vitaminok, különösen a B12 vitamin sokkal alkalmasabb erre a célra, de vannak étvágyjavító-immunerősítő hatású készítmények is,amelyeket a javasolt adagban célszerű adagolni.
Kedves Gazdi! A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Ha szopják a gidák akkor mellette nem nagyon van felesleg, leválasztás után lehet fejni, ekkor gondoskodni kell a gidák megfelelő táplálásáról