5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
A széna nagyon fontos rostforrás a nyulak számára, az emésztésükhöz nélkülözhetetlen. A nyúltápok mellé is célszerű adni bizonyos mennyiségben. Többféle növény szénája adható, ki kellene tapasztalni, hogy melyik az, amelyiknél kevésbé tüsszög. Arra kellene figyelni, hogy jó minőségű, nem poros, nem szennyezett szénát adjunk. Allergiavizsgálatot elvileg lehet nyulaknál is elvégezni, de nem tudok róla, hogy valahol rendelkezésre állnak-e nyulak számára tesztek. Tudni kell azt is, hogy ezek nagyon drága vizsgálatok, és nagy területen a szőrt is le kell hozzá borotválni.
A párja sűrűn simogassa, hívja oda magához konfliktumentes helyzetekben is a kutyát, és talán enyhülni fog kicsit a probléma. Sajnos ez a viselkedés kutya ideggyengeségéből is fakad, amit örökölhetett.
Ha túlzottan megnő, akkor mindenképpen szükséges vágni. Csak addig a szakaszig vágható le, ameddig még nincs benne ér (ennek eldöntéséhez kell némi gyakorlat) és ebben az esetben nem is fájhat az állatnak. Persze már maga a lefogás is stresszelheti őt, ezért tűnhet úgy, hogy fájdalmas a beavatkozás.
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
A válaszom igen, nagyon is, minden esetben ellés után 24 órán belül el kell vinni az állatot állatorvoshoz, hogy kizárja a magzat jelenlétét a méhben. Ha halott magzat marad a méhben, 36-48 órán belül hullamérgezést okoz az anyának. AZONNAL ORVOSHOZ!!!