5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
Kedves Gazdi, Minden vizsgálat egy beszélgetéssel kezdődik, amelynek célja a beteg megismerése, a betegség történetének és az aktuális panaszoknak a tisztázása. Az állatorvos ismerteti a beteggel a vizsgálat célját, röviden elmagyarázza a tesztek jellegét stb. keresse telefonon, kérjen időpontot, íme az állatorvos elérhetősége http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Megfelelő tápot ajánlani így nem lehet. Ki kell próbálni többfélét és tapasztalati úton kell rájönni, hogy melyiket eszi meg a kutya szívesen, és egy időben melyik lesz megfelelő az egyéb szempontoknak is. A light és az ivartalanított kutyáknak való speciális tápok között vannak különbségek. Ezeket legkönnyebben úgy tudják megtudni, ha megnézik a tápokon lévő összetételi címkéket. Onnan minden kiderül! Nagytestű kutyafajták helyes táplálsa >>
A coccidiózis jele lehet a májon található fehéres foltok, de ezek összetéveszthetetlenek. Ezt a betegséget az alomanyagon való hosszú állás is okozhatja, ha nem megfelelően vannak tisztán tartva az állatok. Azonban szerintem ilyenről itt nincs szó. Mivel a táplálékuk is változatos, szerintem itt gond nem lehet.
Ez egy tisztán genetikai kérdés. A születendő kölykök génjeit az anya és az apa állat "adják össze". Egy korábbi apa génjei egy későbbi fedezésnél hogyan érvényesülhetnének?
Kedves Gazdi, remélhetőleg nem teljesen egyedül maradnak a kutyák egy hétig, de nem lesz gond, ha csak egy hétig nem látja a kutya. Érdemes két kutya tartásánál az alábbi tanácsokat megfogadni >>