5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
Tudni kellene, milyen fajú a tetű mert lehet vérszívó, vagy tolltetű is. Külsődlegesen a Neostomosan nevű készítmény alkalmas a környezet megtisztítására. A készítményt állatorvos írhatja fel és így a lehetséges gyógyszeres kezelést is lehet egyeztetni. üdvözlettel: dr.Varga József
Törzskönyveket javasoljuk áttekinteni, ha vannak. Érdemes lenne ellenőrizni, hogy történt-e beltenyésztés esetleg a kutya felmenői közt. Emellett javaslom, hogy menjen el a két kutyával EGYÜTT egy kutyaiskolába úgynevezett SZOCIALIZÁCIÓS tréningre, ahol segítenek összeszoktatni a két kutyát - és útmutatót adnak ahhoz, hogyan lehet otthon morgós, verekedős helyzeteket megelőzni; vagy ha véletlenül bekövetkeznek: hogyan lehet kezelni azokat.
Jó lenne tudni,hogy álmában teszi ezt,vagy felébred és csak lusta lemenni az alomra? Utóbbi szerintem valószínűbb. Ki kellene rakni az ágyból éjszakára . Felnőtt korára le fog erről szokni.
Az egyik legtipikusabb oka a hirtelen megnövekedő folyadékfelvételnek a vemhesség, de nem tudom, milyen nemű a malacka. Másik gyakoribb oka lehet a cukorbetegség. Erről vérvizsgálattal lehet meggyőzödni. De ha egyéb tünetet nem mutat a malacka (például testsúlyvesztést), nem érdemes ennek a stressznek kitenni őt.
A tarajos teknősök valóban elsősorban ragadozó életmódúak. Fogságban legmegfelelőbb eleség az élő vagy fagyasztott hal, vízicsigák, földigiliszta, de akár napos korú kisemlősöket is szívesen fogyasztanak. Megfelelő és változatos táplálás mellet kevésbé van szükség vitaminkiegészítésre. (A szívmix és a szárított hal nem ilyen.) Az eleségállatokat lehet otthon is tenyészteni, de ez sokszor több feladattal jár mint a teknős gondozása. A páncél hátsó része, főleg fiatal korban rugalmasabb mint az egész páncél, ez még normális jelenség.