5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
Tisztelt Kérdező! A képek eléggé homályosak, ebből nem lehet megmondani, hogy mi a probléma. Akár gombás fertőzés is lehet. Mindenképpen állatorvoshoz kell vinni a teknőst, ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon szállításkor, például hűtőtáskában melegített jégakkukkal lehet szállítani. Addig is Betadine oldattal tudják ecsetelni a területet (a teknőst ki kell venni a vízből ehhez, és megtörölni).
A kölyökkorban adott védőoltásoknál azért szükséges az oltás időben történő megismétlése, hogy az első oltás által létrehozott, de egy idő után meghfogyó védettséget hosszú távon is fennt lehessen tartani, ill. az oltás hatékony védettségi szintet eredményezzen. Az ismétlő oltásnak meg van a maga ideje, és ha ettől eltérnek, a védettség bizonytalan lesz (nem tudjuk ugyanis megmondani, hogy az első oltásból keletkezett védettség milyen szintig csökkent időközben, és ehhez képest milyen eredmény várható az ismétléstől). Így aztán a kérdésére is csak azt tudom válaszolni, hogy véleményem szerint már most is elkéstek az oltás ismétlésével. (Már csak azért is, mert én az első oltás után 6 -max.8 héttel szoktam javasolni az ismétlést, ami aug. 25.-höz képest legkésőbb október végén járt volna le.) Így, én egy mostani újabb oltás után kb. 6 héttel még egyszer megismételtetném az oltást, ha biztosra akarnak menni, és nyugodtan akarnak aludni.
Kedves Anikó! Nagyon sajnálatos az eset. A fiatal cicákra többféle súlyos vírusbetegség is leselkedik. Az egyik ilyen a herpesz vírusos tüdőgyulladás, emi a leírtak alapján nagyon ráillik a szegény cica tüneteire. Néha 1.2 nap alatt végez az állattal. A leírásból ne derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel Dr. Szaniszló Ferenc
A röntgent feltétlen végeztesse el, de emellett javasolnék egy ultrahangos és egy vérlabor vizsgálatot is. Ezekkel a vizsgálatokkal szerintem megtudjuk a hányás okát...
Kedves Judit! A fagylalt nem macskaeledel, a tejtermékek macskák számára nem ajánlottak. A macska húsevő állat, ezért húsalapú jó minőségű eledel etetése ajánlott. Az étolaj felszívódik a bélből, és ez súlyos problémákat okozhat. A probléma megoldása az Ön kezében van: zárja el a nem neki való eleséget. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata