5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
Kedves Hajni! Korára való tekintettel valamilyen vitamin vagy nyomelem hiányról lehet szó, kezdejen bőrvédö és tápláló készítményeket adni kedvencének. Dr. Puskás Gábor
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
A leírtak után csak egyetlen tanácsom van, de azt kérem, fogadják meg: vigyék a cicájukat minél előbb állatorvoshoz és vizsgáltassák meg! A találgatásoknak semmi értelme nincsen, csak azt lehet vele elérni, hogy elhúzódik a folyamat, ami ezt okozza.
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Tisztelt Kérdező! Több olyan fejlődési rendellenesség is van, amely azt eredményezi, hogy a tüzelés elmarad. Ezek egy része valóban olyan kromoszómákhoz, génekhez kötött, amely a kialakuló szín kódolásában is szerepet játszik, így egyúttal színhiba is kialakul. A pontos okot megmondani csak vizsgálattal lehet. A vizsgálatoknak csak abban az esetben látom értelmét, ha a görényt kifejezetten tenyésztési célból vásárolta. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős