5446. 15 lakásban tartható kutyafajta
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Megoszlik a vélemény a kutyások között, hogy lakásban vagy kertben tartható-e "jól" egy kutya. Vannak olyan kutyák, amik inkább lakásba valóak. Melyek ezek?
Újév napján jött világra az esztendő első újszülöttje a Szegedi Vadasparkban, egy fehérfejű selyemmajom (Callithrix geoffroyi) - írja közleményében az állatkert.
Egy kis segítség: hazánkban főleg az Északi Középhegységben fordul elő, 2000-3000 egyede él nálunk. Télen barlangban hibernál, rovarokat fogyaszt.
Az ausztrál hatóságok helikopterek segítségével juttatnak élelmet a tűz sújtotta területekre, az éhező állatoknak.
A világ egyik legidősebb cicája 36 évig élt, de sajnos ez nem az átlagos életkora a macskáknak. A cicák általában 12-16 évig élnek. Firss kutatások szerint a benti tartás elterjedése, és a különböző betegségeket megelőző oltások miatt növekszik az átlagéletkor. Hogyan hosszabbíthatjuk meg cicánk életét?
Ha a medencén nincsen leeresztő csap akkor marad ez a módszer. A nagy teljesítményű szűrő javithatja a helyzetet de a legpraktikusabb az ha gyártat egy kimondottan viziteknősöknek tervezett medencét. Az üveget üvegtisztító szerekkel (pl. Clin), mosogatószivaccsal és papírtörlővel tisztítsa.
A leírt tünetek alapján a chlamydia fertőzés sem kizárt. Jó lenne hozzáértő állatorvost találnia a pontos diagnózis felállításához. Ennek hiányában egy Tetrán alapú antibiotikumos kezelést ajánlanék, de ehhez is szükséges lenne az orvosi ajánlás, ellenőrzés. Nem zárható ki idegen test irritációja, külső behatás okozta sérülés sem, de szükséges lenne egy alaposabb kivizsgálás.
Ha már legalább 2 alkalommal megkapta korábban mindkettőt, akkor igen.
Kedves Gazdi, ez a jelenség elég gyakori ellés után a vitaminok az anyatejjel távoznak a kutyamama szervezetéből és ezt pótolni kell. Adjon neki vitaminokat!
Kedves Gazdi! Ha az anyja házimacska, akkor ez a cica keverék.