5451. A csíra is lehet mérgező a hörcsögnek
A Hörcsögmentés arra figyelmeztet, hogy vannak olyan növények, aminek magja talán a legegészségesebb magvak között van, de csíra formájában mérgező.
A Hörcsögmentés arra figyelmeztet, hogy vannak olyan növények, aminek magja talán a legegészségesebb magvak között van, de csíra formájában mérgező.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Motoros Alosztályának két munkatársa mentett meg egy elkóborolt vizslát, aki rémülten szaladgált az autók között az M3-as autópálya bevezető szakaszán.
Egy megfelelő webtárhelyet nélkülözve a megvásárolt domain nevünk olyannyira haszontalanná válhat, akár egy versenyautó a benne lévő motor nélkül. Szerencsére a beszerzés, valamint a kezelés sem számít éppen bonyolult feladatnak.
Ugye milyen jó lenne, ha kedvenc patásod megszólalna? Vajon mit mondana? Olvass tovább és megtudod!
A hőtárolós kályha alkalmazása az egyre inkább előtérbe kerülő elektromos fűtési megoldások közül is kiemelkedőnek bizonyulhat a hatásfokát tekintve. Költséghatékony opciónak számít ugyanis, amellyel fenntarthatóvá tehető az otthoni fűtés kivitelezése.
Ha a gőtédnek azon kívül, hogy "meghízott", nincs más kóros tünete: fajának, fajtájának megfelelően mozog, környezete felé a szokásos érdeklődést mutatja, a táplálékot elfogyasztja, kültakaróján elváltozás nem látható, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Ha a fentiek közül bármelyik kóros tünetet mutatja a "meghízás" mellett, abban az esetben minél előbb mutasd meg állatorvosnak.
Abban az esetben, ha a sikló elfogyasztja az élő napos egeret, de a későbbiekben visszahányja, valószínűleg valamilyen emésztési probléma áll a háttérben. Minél előbb mutasd meg a siklót állatorvosnak, aki alapos vizsgálattal kiderítheti a háttérben álló okot, majd megfelelő kezelésben részesíti a kígyót.
Nem tudom, én még sosem raktam össze. Meg kell próbálni, hogy jól kijönnek-e. Erre főleg fiatal kortól történő szoktatás esetén van nagyobb esély. Az, hogy milyen neműek, szerintem ebből a szempontból nem fontos.
Ha az enyém lenne a malac, akkor elvinném állatorvoshoz! Lehet, hogy azért tört le a foga, mert túl hosszú. Egyébként ki fog nőni (rágycsáló lévén folyamatosan növekszik a foguk, de addig is gondoskodni kell megfelelő/számára ehető tápról!), de mindenképpen rá kellene nézni "szakértő szemmel", hogy mi lehet a baja!
1. Egyszerűen be kell csukni az ajtót és akkor nem tud kimenni, így benti cica marad. Ha mégis nekiindulna, akkor rá kell ripakodni! 2. Szerintem a játék miatt nem kell aggódni. Az idősebb okosabb, és mindig tudja, hol a határ! Ha a kicsi túl messzire megy, a nagy "rászól", így tanulja meg, mit szabad és mit nem. Amúgy sem lehetne egész nap őrködni felettük.