5451. A csíra is lehet mérgező a hörcsögnek
A Hörcsögmentés arra figyelmeztet, hogy vannak olyan növények, aminek magja talán a legegészségesebb magvak között van, de csíra formájában mérgező.
A Hörcsögmentés arra figyelmeztet, hogy vannak olyan növények, aminek magja talán a legegészségesebb magvak között van, de csíra formájában mérgező.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Motoros Alosztályának két munkatársa mentett meg egy elkóborolt vizslát, aki rémülten szaladgált az autók között az M3-as autópálya bevezető szakaszán.
Egy megfelelő webtárhelyet nélkülözve a megvásárolt domain nevünk olyannyira haszontalanná válhat, akár egy versenyautó a benne lévő motor nélkül. Szerencsére a beszerzés, valamint a kezelés sem számít éppen bonyolult feladatnak.
Ugye milyen jó lenne, ha kedvenc patásod megszólalna? Vajon mit mondana? Olvass tovább és megtudod!
A hőtárolós kályha alkalmazása az egyre inkább előtérbe kerülő elektromos fűtési megoldások közül is kiemelkedőnek bizonyulhat a hatásfokát tekintve. Költséghatékony opciónak számít ugyanis, amellyel fenntarthatóvá tehető az otthoni fűtés kivitelezése.
Amennyiben a többi madár nem bántja és röpképtelenül is eléri az etető-, itatóedényeket, úgy nem kell külön helyre tenni. Az egérragasztót, amennyire csak lehetséges el kell távolítani a tollazatról. Nem valószínű, hogy a hullámos lenyelje, de ha mégis, az akár bélelzáródást is okozhat. A kiszakadt tollak néhány hét alatt újrafejlődnek, a levágottak majd csak a következő vedléskor cserélődnek. A fő vedlési időszak nyitott röpdében élő madarak esetén nyár közepére esik. A lakásban tartottak egész évben folyamatosan vedlenek, de az ő esetükben is vannak intenzívebb vedlési időszakok, általában a tavaszi és őszi hónapokban.
Ha elég erősen rögzíti, akkor jó lesz. Nagyon vékonyat el tud rágni, túl vastaggal pedig nem lehet eléggé megszorítani. És több helyen rögzítse, hátha a sok ugrálástól meglazul.
Az állati fehérjék kis mennyiségben fontos kiegészítői a hörcsögök táplálékának. Heti 4-5 alkalommal kapjon állati fehérjét, de nem csak tejtermék jöhet szóba, hanem pl. heti 5-6 lisztkukacot is kaphat (elosztva több alkalomra). Állati takarmányból egyszerre mindig csak annyit kapjon, amennyit el is fogyaszt. Ne hagyjuk a terráriumban a maradékot, mert romlandó!
Feltétlen vigye állatorvoshoz, tünetek alapján többféle probléma lehet!
Lehet, kicsit keménynek fog hangzani, amit írok, de ha a természet oldaláról nézzük a dolgot, azt kell mondjam, hogy azért szülnek a többet szülő állatok több kölyköt, hogy a faj fennmaradása akkor is biztosított legyen, ha a kölykök egy része nem kellően életképes, nem egészséges, esetleg van valamilyen baja, betegsége, ami miatt még szopós kölyökként elpusztul. Ezt a tényt az emberek hajlamosak elfelejteni, és azt gondolják, ha születik 8 kölyök, akkor az a normális, ha mind a 8 életben marad és felnő. Pedig ez nem így van. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a megszületett 2 kölyök közül a kisebb, gyengébb is így jár majd, de ha mégis, az nem szabad, hogy meglepetést okozzon. Abból egyébként, amit leírt, én nem gondolnék (még) semmi rosszra, az alomban mindig vannak kisebb kölykök, és vannak erőteljesebbek. Önmagában ez még nem ok az aggodalomra. Figyelje a kölyköket és ha néhány nap után is úgy érzi, hogy a kisebb elmarad a másiktól, nem szopik annyit, nem fejlődik rendesen, akkor forduljon vele állatorvoshoz.