5476. Videó az egyik kullancsok által terjesztett betegségről
Mi is írtunk már korábban a babéziáról, ami a kullancsok által terjesztett betegség. Ebben a videóban nagyon érthetően magyarázzák el mi is ez és hogyan betegítheti meg a kedvencünket.
Mi is írtunk már korábban a babéziáról, ami a kullancsok által terjesztett betegség. Ebben a videóban nagyon érthetően magyarázzák el mi is ez és hogyan betegítheti meg a kedvencünket.
Szamarak és juhok százai akadályozták a forgalmat a romániai A2-es autópályán, mivel egy pásztor az autópálya Duna-hídján terelte át nyáját.
Csütörtöktől vasárnapig, a jelmezben vagy játék mackóval érkező 14 éven aluli gyerekek 200 forintért mehetnek be a Fővárosi Állat- és Növénykertbe.
Egyedülálló tenyésztési sikerről adott hírt szerdán a debreceni állatkert: ebihalként fejlődik a vietnámi mohabékák szaporulata.
Te tudod milyen állatoknak van szüksége védőoltásokra? Mi összegyűjtöttük melyik állatfajnak mikor és mit kell beadatni.
A gyászfolyamaton ugyanúgy átesnek az állatok, mint mi emberek. Ezt el kell fogadnunk és meg kell nekik engednünk. Ha most elkezdjük „babusgatni-dédelgetni” olyan dolgokkal, melyeket korábban nem tettünk vagy nem engedtünk meg a cicánknak, akkor bizony itt van az a pont, ahol alaposan el tudjuk szúrni további nevelését és barátságát. Az is változó, hogy mennyi idő alatt heveri ki – mert ez kapcsolat és személyiség függvénye. Mivel a macskák meglehetősen függetlenek szeretnek lenni, nehezen viselik az életükben beálló változásokat. Ugyanakkor rendkívül ragaszkodóak, csak egészen másképp fejezik ezt ki, mint pl. a kutyák. Mit tehet egy macska tulajdonos, mikor cicája gyászol? Először is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kizárható legyen mindenféle megbetegedés. Ilyenkor az állatorvos tud felírni pl. étvágyfokozót, amely közvetve (a táplálkozás helyreállásával) segíti a depresszió enyhülését is. Ebben az időszakban különösen oda kell figyelnünk arra, hogy cicánk elfoglalt legyen: szüksége van sok fizikai aktivitásra, játékra, esetleg sétára (ha korábban ez szokás volt a családban). Ugyanakkor bármilyen rutinhoz is volt szoktatva a macska, azt a lehetőség szerint be kell tartani továbbra is. Ugyanez vonatkozik a lakásra, környezetre is. A tulajdonosnak várnia kell bizony pár hónapot, mielőtt drasztikusan átrendezné a lakást. Nem szabad elfelejtenünk, hogy az állatok is gyászolnak. Talán csak annyiban más a gyászuk, hogy nem egyértelműen tudják a gyász érzését a halálhoz kötni. Számukra nem létező a „halál” vagy a „hiány” fogalma (ebből a szempontból). Annyit tudnak bizonyosan, hogy valaki, akihez kötődtek, már nincs jelen az adott lakhelyen. Viszont az nem feltétlenül értik, MIÉRT nincs már ott a társuk / barátjuk / gazdájuk. Ez valamivel kézzelfoghatatlanabbá teszi számukra az elvesztett fél hiányának megértését, ezzel növelve az érzelmi zűrzavart, és növelve a depresszió (étvágytalanság, levertség, kedvetlenség) esélyét. De egy szerető gazdi (szeretete, megértése, figyelme) óriási segítséget jelent a cicának.
Így nem lehet tudni, állatorvosnak meg kell mutatni.
Az új helyre kerülés sok kölyöknek elég nagy stresszt jelent, Kell egy pár nap, mire megszokja az új helyet. Ez idő alatt jelezheti így is a diszkomfort érzetét. De ha 1-2 napon belül ez nem múlik el, jobb lenne megmutatni orvosnak. (Akivek egyébként is kell találkozni, mert egy 9 hetes kutyával van éppen elég tennivaló egészségvédelmi téren is.)
Van különbség a két Béres csepp összetételében, úgyhogy kutyusának csak a Minerát javasolhatom.
Valóban 6 és 8 hónapos kor között válnak a kutyák ivaréretté, egyes fajták között lehetnek eltérések. Az is előfordulhat, hogy az ivarzás tünetei nem voltak kifejezettek, de a különböző endokrin szervek alulműködése is állhat a háttérben, ezért ha úgy látják tartósan, hogy nem tüzel a kutya, javaslom keressenek fel egy állatorvost. Az pedig hogy a hasa alját harapdálja lehet viszketés vagy egyéb bőrelváltozások, esetleg bűzmirigyproblémák miatt is, ezt is érdemes lenne mihamarabb kivizsgáltatni.