5476. Videó az egyik kullancsok által terjesztett betegségről
Mi is írtunk már korábban a babéziáról, ami a kullancsok által terjesztett betegség. Ebben a videóban nagyon érthetően magyarázzák el mi is ez és hogyan betegítheti meg a kedvencünket.
Mi is írtunk már korábban a babéziáról, ami a kullancsok által terjesztett betegség. Ebben a videóban nagyon érthetően magyarázzák el mi is ez és hogyan betegítheti meg a kedvencünket.
Szamarak és juhok százai akadályozták a forgalmat a romániai A2-es autópályán, mivel egy pásztor az autópálya Duna-hídján terelte át nyáját.
Csütörtöktől vasárnapig, a jelmezben vagy játék mackóval érkező 14 éven aluli gyerekek 200 forintért mehetnek be a Fővárosi Állat- és Növénykertbe.
Egyedülálló tenyésztési sikerről adott hírt szerdán a debreceni állatkert: ebihalként fejlődik a vietnámi mohabékák szaporulata.
Te tudod milyen állatoknak van szüksége védőoltásokra? Mi összegyűjtöttük melyik állatfajnak mikor és mit kell beadatni.
Az agresszivitásnak különböző megnyilvánulása létezik, ennek megfelelően különböző a kezelési és tréning módszer is. Az agresszívnak mondott viselkedés és a tüzelés között nem sok összefüggés van. Amennyiben megállapítható, hogy amit Ön agresszivitásnak nevez, az mögött szexuális dominancia van, akkor mindenképpen javasolt az ivartalanítás. Az állatorvos ´lelki terror´ tanácsát én sem mint kutyatréner, sem mint állat-terapeuta nem igazán értem. Az biztos, hogy a családon belüli következetlen kutyanevelés nagyban hozzájárul a kutya viselkedési megnyilvánulásaihoz, - ezen pedig sem állatorvos, sem kutyaiskola, sem kutyatréner nem tud változtatni.
Ez valószínűleg páncélrothadás, de mindenképpen látni kell hozzá. A teknőst vigye el hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz. Ilyenkor télen a teknős szállításánál nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dicsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. HA 3 hónaposan még nem sikerült szobatisztaságra szoktatni, az még nem a világvége... türelemmel, kitartással, szeretettel és odafigyeléssel, sok jutalmazással (büntetni soha nem szabad!) előbb-utóbb sikerülnie kell
A fentieket okozhatják nem megfelelő tartási körülmények, valamint betegség is. A teknős vizét 26-28 fokosra kell beállítani. Nappal égjen egy melegítőlámpa is. Ha így nem kezd el enni rendesen 2-3 napon belül, akkor állatorvoshoz kell vinni! Ilyen hideg időben a szállításnál nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. A teknős főleg egész kis halat, kevés vízicsigát kapjon enni, ez számára a legmegfelelőbb táplálék.