5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Kedves Nikolett! Ha az anyós nemtörődöm, akkor ivartalaníttatni kellene a nőstény macskát és akkor nem születnének kiscicák... A macskanátha emberre nem veszélyes, de a kicsik belehalhatnak vagy maradandó károsodást szenvedhetnek. Legyenek felelős macskatartók, vigyék őket állatorvoshoz, gyógyíttassák meg őket, ajándékozzák el őket, és gondoskodjanak róla, hogy ne szülesssen a háznál több kiscica (ivartalanítás!!!)!
Kedves Gazdi! A fejrázás, fülvakarás többnyire fülgyulladást jelez. A fülgyulladásnak pedig sokféle oka lehet, a fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Ki kell deríteni, mi a kiváltó ok! Irány az állatorvos!
Kedves Kiss Henrietta! A levele alapján a kutyusa epilepsziájához újabb fokális rohamtünetek, valamint organikus neurológiai tünetek társultak. Feltehetően az az agyi kórfolyamat, amely a tünetképzésért felelős nagyon progresszíven halad előre a maga útján. Az Ön által leírt neurológiai és epilepsziás tüneteket többféle gyógyszerrel tudjuk kezelni, de természetesen meg kell indítani a kivizsgálásokat az oktan kiderítése érdekében. A különböző tárgyak nyalogatása kényszeres viselkedés, amelyet szintén a meglévő agyi betegség irányít. Egyéb információk érdekében elérhet a kissgabriella@vipmail. hu e-mailcímen vagy a +36-1 360-0334-es telefonszámon rendelési időben (H-Sz-P 9-12, K-Cs 16-20). Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Lehetnek: parvo, szopornyica, coronavírus, giardia, trichorosis, campylobacter, salmonella, enteropatogén coli, soroljam még? Irány az állatorvos! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Jelen esetben a legjobb lenne, ha a kezelő állatorvosához fordulna, annál is inkább, mert a leírt állapot igen rossz prognózisú (igen kicsi a túlélés esélye), mindenképpen ajánlott a kontrollvizsgálat.