5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
A kérdés csalóka,hiszen a Önök a bizonyítéka hogy túl lehet adagolni.De káros mellékhatás jelentkezése nem várható,legrosszabb esetben enyhe hasmenés lesz.
Kedves Gazdi! Sajnálatos eset! Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, hogy pontosan hogyan halt meg... Lehet, hogy mérgezés (de ez is csak találgatás. Együttérzéssel. Háziállat.hu
Kiskutya ajánlott védőoltási naptára: 4 hetes Immunglobulin oltás - nem feltétlenül szükséges6 hetes Parvovírus elleni oltás + féreghajtás (Veszélyeztetett területen Kennelköhögés elleni oltás)10 nap múlva Féreghajtás ismétlése8 hetes Szopornyica és májgyulladás elleni oltás10 hetes Parvovírus és koronavírus elleni oltás12 hetes Szopornyica és koronavírus elleni oltás3 hónapot betöltött kölyök Kötelező veszettség elleni oltás és féreghajtás6 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás9 hónapos Veszettség elleni oltás + féreghajtás12 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Félévente ismételni FéreghajtásÉvente ismételni Parvovírus és koronavírus elleni oltás Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Veszettség elleni oltás (Veszélyeztetett területen: kennelköhögés elleni oltás) Kullancsfertőzés elleni oltásokLyme kór ellen Kullancs-fertőzéses* időszak kezdetekor 1 hónap múlva ismét Ezt követően évente emlékeztető oltás Babesia ellen (Imizol) Kullancs-fertőzéses* időszakban 4-6 hetente ismételni Mindkettő ellen (Lyme-kór + babesia) 6 hetente cserélt, megfelelő nyakörv vagy szőrre felhordható kullancs riasztó vegyszer alkalmazása
Kedves Hernádi Renáta! Nem hiszem, hogy a problémát meg fogják tudni oldani állatorvosi segítség nélkül. A nehézlégzés oka lehet tüdőgyulladás, daganat, vagy akár fertőző hashártyagyulladás száraz formája is... Feltétlen szükség lenne mellkasröntgenre és/vagy laborvizsgálatra, de legalább antibiotikumos / gyulladáscsökkentős kezelésre. Alapítvány nem tud segíteni? Állatorvos kollegánál esetleg részletfizetési lehetőség?
Kedves Bitti! A szabadon engedett ékszerteknősök jelentős károkat okoznak a hazai élővilágban. Ezért az Önök teknősét szabadonengedni vétek lenne! Kitúrják ugyanis a ritka őshonos fajokat az élőhelyükről.. Túl agressziv a viselkedésük. Ha megunták ékszerteknősüket érdemes elajándékozni. De szabadon semmiképpen nem szabad engedni. Sajnos egyébként az ékszerteknősök a telet rosszul viselik nálunk, így károkozásuk a nyári hónapokban jelentős... Utánna amikor eljön a tél ezek a teknősök borzasztóan legyengülnek, és sokuk elpusztul.. mert nembirják az ennyire hideg klimát mint a mienk. Üdv-Éva