5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Vajon mióta tart ez az állapot és minden evés után hány? Mindenképpen állatorvoshoz kelllene vinni a kutyát, hiszen a tartós, minden evés után jelentkező hányás nagyon komoly betegség tünete is lehet.
Nem akadálya a szoros barátság a pároztatásnak, és a természetes párzást általában ők önállóan megoldják.
Ezek a férgek valószínűleg az élő eleséggel vagy valamilyen berendezési tárgyal lett behurcolva. A halakra valószínűleg nem veszélyesek. Érdemes megpróbálni a "Sera baktopur direct" nevezetű készítményt, amely esetleg megoldást nyújthat.
Mindkettő a kisméretű óriáskígyók közé tartozik, a kifejlett zöld fapiton kb. 180 cm, a kifejlett szivárványos boa kb. 120-160 cm hosszú. A zöld fapiton magas terráriumot igényel egy függőlegesen behelyezett több ágú fával (fánlakó életmódja miatt), a szivárványos boa inkább talajlakó, így számára a nem túl magas, inkább hosszabb terrárium felel meg. Kis testhosszuk miatt nem nagy a helyigényük. Ezek a kistermetű óriáskígyók nyugodt természetük miatt alkalmasak arra, hogy egy kamasz gyermek gondozza őket, természetesen hozzáértő szülő felügyelete mellett. Én inkább a szivárványos boát ajánlanám kezdésként, rövidebb testhossza és könnyebb tartása miatt. A terráriumban tartott kígyók egyáltalán nem igénylik, hogy élőhelyükről kivegyék és dédelgessék őket, sőt ha ez gyakori, akkor a folyamatos stressz a kígyó egészségét is veszélyezteti!
A halakból valószínűleg ürülék távozott, tehát aggodalomra semmi ok.