5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
A kinti tartásról bővebben itt olvashat >>
Mióta csinálja? Ha nem régen, és hirtelen kezdte, ez középfülgyulladás lehet, annak tipikus tünete a ferde fejtartás. Antibiotikummal kezelhető, de sürgősen jó doki kéne neki. Ha budapesti vagy, az Állatorvosi Egyetem egzotikus osztályára vidd, ott értenek a patkányokhoz.
Erről bővebben itt olvashat >>
Ennek a problémának nem sok köze van a Dunához! A betegség ismert, sok kutyánál jelentkezik és sajnos nehéz eredményesen kezelni, leginkább azért, mert ez egy ún. multifaktoriális betegség (sokféle oka van együttesen). A legfontosabb az egészben az, hogy a kutyájuk immunrendszere sem tökéletes, emiatt erősen fogékony a bőrön megtalálható egyes baktériumokra, de emellett több hajlamosító tényező is szerepet játszhat. Szerepet játszhatnak a szőrtüsző atkák is. Csak azt tudom javasolni, hogy forduljon bőrgyógyászattal alaposabban foglalkozó állatorvoshoz (esetleg szakrendeléshez), aki majd elvégez néhány vizsgálatot, és bizonyára tud majd eredményesen használható kezelést is javasolni. Ezzel együtt készüljenek fel arra, hogy elhúzódó lehet a probléma. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Segítség a nyári kutyabajokra: hányás, hasmenés, allergia Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek
Nem gond. Jó ötlet volt ez a "dajkakutyás" megoldás... :)