5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Úgy tűnik, hogy a teknősnek elhalásos szájgyulladás nevű betegsége van a leírtak és a képek alapján. Ezt a betegséget baktériumos fertőzés (Proteus, Pseudomonas, Aeromonas fajok) okozza. A kezelést a megfelelő sebészi ellátás után a terület fertőtlenítős ecsetelése (jódtartalmú szerek) és edzése (pl. Vagothyl oldat), valamint megfelelő antibiotikum terápia jelenti. Kérem keresse fel állatorvosát a korrekt diagnózis megállapítása és a megfelelő kezelés megbeszélése végett.
Ez ügyben nehéz mit mondanom. Sok minden okozhat ilyen görcsrohamokat, pl. ételmérgezés, fertőző betegség, gyógyszermérgezés... De azt, hogy valószínűleg mi történhetett, talán csak a kezelőorvosa tudná megmondani, vagy ő sem, hiszen sokszor nem lehet konkrétan megtalálni a kiváltó okot. Ez sajnos így van az állatgyógyászatban és sokszor az embergyógyászatban is.
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
A corona elleni oltás megszűnt. Sokan nem is oltottak ellene, mert inkább kennelekben okoz tömeges és súlyosabb megbetegedést, hobbi kutyáknál gyors lefolyású, szinte magától gyógyuló betegség formájában jelentkezik. Ráadásul elég rossz immunogén, tehát nem sokáig adott védelmet a vakcina. Ne aggódjon! Sokkal fontosabb a Lyme-kór elleni oltás.
Az elpusztult halakat mutasd meg állatorvosnak, az állatorvos kórtani vizsgálattal megállapítja a betegség okát és megfelelő kezelést ír elő a még élő halak számára.