5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Igen, valószínű, hogy fogváltásról van szó. Ettől csontot ehetne, de én ettől függetlenül nem javaslom a csont rendszeres etetését (legfeljebb puha csirkecsont, módjával!), mert csak gond szokott lenni belőle (beakad, elakad, obstipatio, felsért, megsért...) és az örömön kívül, amit okozunk vele, semmiféle élettani és táplálási előnyt nem jelent.
Esetleg még meg lehet próbálni egy külső-belső parazitairtó cseppet (bőrre kell cseppenteni, állatpatika!) ...hátha! DE: az köztudott, hogy az ilyen magas intelligenciájú madarak nem arra lettek "kitalálva", hogy köztünk éljenek és ez sokszor - még a legjobb ellátás mellett is - viselkedési problémákhoz vezet, leggyakrabban tolltépkedéshez! Mivel mindig magukon ül, épp ezért az egyedül hagyott idő elég lehet neki arra, hogy megsértődjön és unatkozzon! Sajnos ez saját tapasztalat is. Szóval: még több játék, még több foglalkozás, még több változatosság (sőt mindez folyamatosan!!!!) és esetleg helyváltoztatás, nagyobb röpde, esetleg kültéri. De sokszor ez sem segít. Nekem nem lesz többet nagypapagájom :(
Kivel? Egymással vagy velünk, emberekkel? Szerintem a többi élőlényhez hasonlóan: látással, hallással, szaglással, ízérzéssel, érintkezéssel. Ja, és ferromonokkal, ha szexről van szó :)
Nekem 10 másodperc volt! :)) (Lásd alul a kapcsolódó linket.) És figyelmébe ajánlom minden internetező állatbarátnak a www.google.co.hu című oldalt is, ahova beírva a keresett állatot, kitárul a világ! :))
Ha kinti cica, akkor nem valószínű, hogy tüzel télen. Macskáknál amúgy sem szokott feltűnő vérzéssel járni a tüzelés, ezt inkább a viselkedésükből és a péra duzzanatából, nedvességéből lehet észrevenni. Lehet, hogy véres hasmenése van, esetleg férgesség? Ha megint észreveszik, irány az állatdoki!