5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Valószínűleg már unja a táp ízét. A kutyák szívesebben eszik a tápot, ha van rajta valamilyen "feltét". Próbáld ki, hogy egy kis levessel felöntöd (akár leveskockával vagy vegetával ízesített víz is jó, de csak keveset tegyél bele, ne legyen túl fűszeres!). Tehetsz a tápra kefírt, natúr joghurtot, ezeket akár vízzel fel is higíthatod és úgy öntsd a tápra. (Tejet NE!) Májkrém is jó ötlet lehet, mint feltét. A nedves táp alatt, gondolom, a kutyakonzervet érted. Egy kevés konzerv-eledel is jól feldobja a száraztáp egyhangúságát. A Pedigree-nél léteznek jobb minőségű tápok is, amelyek ugyan drágábbak, de kevesebb kell belőlük egyszerre, épp azért, mert magasabb arányban tartalmaznak hasznos tápanyagokat. Ezeket prémium tápoknak hívják, és normál élelmiszerboltban nem lehet őket kapni, csak kutyaeledel boltokban és webáruházakban. Ezeknek az illata is finomabb, ezért a kutyák jobban is szeretik őket.
Szerintem azok a hangyák inkább bolhák lehetnek! És a súlyos bolhásság akár más betegségekkel is összefüggésben lehet. Mindenképpen meg kellene fogni és mielőbb állatorvoshoz vinni!
A kutyával a kölyök korában maradt el a játékos ösztön és hajlam fejlesztése. Ennek pótlása egyre később, sajnos egyre nehezebb. Amennyiben a hang ingerek félelmet váltanak ki nála, akkor az ezekkel tett próbálkozások további ellenszenvet alakítottak ki nála. Először ezt a félelmét kell tudni megszüntetni Valószínűleg más kutyák társasága, vagy valamilyen finom falattal történő motiváció tud segíteni.
Az ilyen típusú járásnak valóban sokféle oka lehet, alkati, genetikai problémák is, de lehet, hogy csak rossz szokás következménye. Orthopédiában jártas szakember felkeresését javasolnám, aki megfelelő vizsgálatokkal viszonylag pontos véleményt tud majd mondani.
A kizárólagos veseetetés előbb-utóbb hiánybetegséghez vezethet. Sertésvese nyersen etetése pedig magában hordozza az Aujeszky-féle betegség veszélyét, ami a húsevőkre nézve halálos megbetegedés. Ezért - ha már vese - legalább marhavesét egyen, de a legjobb lenne rászoktatni valamilyen más "alutasakos" és száraz tápra is. Ma már igen nagy a kínálat, bizonyára lesz olyan típus, amit hajlandó lesz fogyasztani. Ha házi ill. vegyes koszton tartják, akkor szükség lesz táplálékkiegészítők adására is, ami tisztán vese etetés esetén fokozottan érvényes. A macskák táplálásával kapcsolatban ajánlott irodalom: Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? című könyve.