5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Nem baj. Ha az egyik férges, akkor a másik is az. Csak féreghajtóval lehet kiűzni a parazitákat.
A platti alapvetően igen békés faj, biztos, hogy ő volt a tettes? Ki lehetne egészíteni a platti csapatot 3-4 fősre úgy, hogy több legyen a nőstény, akkor talán nyugodtabbak lesznek és jobban érzik magukat, azoban ezzel várnék egyelőre. Hogy guppikat és főleg az algaevőt halálra tudja csipkedni.. Ez a tartott fajok közül inkább a xiphókra lenne jellemző, de ennyire túlzásba azok is ritkán esnek. Nem tudom mi alapján ítélte meg, hogy a platti volt a tettes, némi csipkelődés és kergetőzés önmagában semmit nem jelent, az elhullások és akváriumi körülmények pontosabb megfigyelésére és leírására volna szükség, ahhoz, hogy alaposabb következtetéseket lehessen levonni és megoldást találni a problémára.
A falkavezérség inkább nevelés, szoktatás és a kutyával való kölcsönös bizalom kiépítés kérdése, sokkal összetettebb dolog mint a "tanítás". A falkavezérség durvaság és erőszak nélkül is kialakítható és akkor jó falkavezér az ember, ha ezzel együtt egy kölcsönös partneri kapcsolat alakul ki a kutyájával. A falkavezérnek gyakorlatilag a legfőbb kiváltsága, hogy minden körülmények között ellenőrzése alatt tartanja, birtokolja azokat a dolgokat amelyek befolyásolhatják a dominanciát: • élelem • játék • komfort • testkontaktus Amikor ezeket a kutya, tiltakozás, ellenállás nélkül elfogadja az embertársától, akkor gyakorlatilag elismerte, elfogadta falkavezérének.
Az ivartalanítás nem lehet oka az aktivitás csökkenésének. Feltehető, hogy valamilyen sérülésből adódóan fáj a gerince, ezért nem szeret mozogni. Érdemes megnézetni állatorvossal, hogy nincs-e komoly baj.
Bizonyos fajtáknál, ha a fül lekonyul, a fülön növő szőr levágásával lehet azt tehermentesíteni, így nagyobb esélye van, hogy szépen fölálljon. A szőrt bármilyen fiatalon el lehet kezdeni vágni. A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.