5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
A csikó agresszivitása félelemből eredhet. Nem célszerű olyan módszert választani, ami megfélemlíti (pl. villanypásztor). Boxos elhelyezés esetén az anyja melletti boxba tenném. Egy kis ideig ne lovagolják az anyját, de minden nap egymás mellett vezetni, együtt csutakolni... És sok türelem.
Tisztelt Mónika, mindenképpen az Állatorvosi Egyetemet ajánljuk, ám ehhez Budapestre kell jönnie! Sok sikert a pályához, Dr. Háziállat
A hím fiókák viaszbőre is lehet rózsaszín, az ivarérett tojóké a barna valamely árnyalata, csontszínű, esetleg zöldes, türkiz színű fehér szegéllyel. A tojók általában csípősebbek, revírjüket jobban védik a hímeknél. Kézhez szoktatásuk problémásabb, de kellő türelemmel megoldható. Párzási időszakokban a korábban szelíd madár is agresszívebb lehet és mivel nem fél a gazdájától, így bátrabban támadhat, mint egy eleve távolságtartó papagáj.
1./ A homokozó nem jó megoldás. Csak szigorú tiltással és a 4TAPPANCS M-F-I-J tréning módszerének alkalmazásával. 2./ Ugyan úgy mint az 1./ pont, azzal kiegészítve, hogy amennyiben egy fiatal (3-6 hónapos) kutyáról van szó akkor a fogváltás miatt rág, és ehhez szüksége van elrágható préselt bőrre, bikacsökre, rágó játékokra, stb. - amivel dörzsöli az ínyét. Mind a két pontra igaz, hogy előfeltétel, hogy a kutya szellemi és fizikai igényeit ki kell elégíteni mert a jelenségeket általában egy ´unatkozó kutya´ csinálja és nem egy ´fáradt kutya´ !!! Vannak ilyen szerek, kenhető és spray formában is, (érdeklődjön a FRESSNAPF áruházban) de nem jelentenek 100 % -os garanciát. A fenti tanácsok, tippek alkalmazása nélkül nem elég hatékonyak. Tapasztalataim alapján az élőlényekkel szemben bevetett érzéketlen technikai dolgok kevésbé hatékonyak, mint amiket az ember, mint másik értelmes-érző-gondolkodó élőlény nyújthat.
Mindenképpen javasolnám a cica állatorvoshoz vitelét, ugyanis a "pattanás" amit ír az egy tályog amit célszerű felvágni és kifertőtleníteni.