5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Valószínű, hogy nincs semmi komoly baja, bizonyos fokú könnyezés normális és nem lehet megszüntetni. Esetleg kamillás vattával törölje át naponta többször. Ha a könnyezés súlyosbodik, javaslom, hogy forduljon állatorvoshoz, aki felír egy szemcseppet, amely megakadályozza a problémát.
Én meg azt írtam, hogy ne mossák meg. Innentől kezdve írhatnám azt is, "kérdezze meg az ismerősét, mit ajánlana a jelen helyzetben", ha nem a madár érdekeit nézném! ;( A körömhiányban nem szoktak elpusztulni a madarak. Nem atka okozza. A szemén lévő csomóért már annál inkább felelősek lehetnek ezek az élősködők. Persze lehet daganat, betokosodott idegen test és még sok minden is. Mindenképp VIGYE EL ÁLLATORVOSHOZ!
Szia! Nem írtál a vízcserékről és a szűrőről sem, és hogy mekkora az az algaevő harcsa. Szerintem elsősorban a szűrő lehet a ludas, és egy kicsit sok a hal benne. Végezz heti 30-50% vízcserét és a szűrőt is néha nyomkodd ki szigorúan aki vízben. Figyelj az etetésre is. Remélem segítettem.
Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi okozza a fájdalmat, vagy viszketést, ami miatt nyalja a lábát az állat. Ezt pedig egy állatorvosi vizsgálat deríthetné ki. A háttérben lehet "bűzmirigy" probléma, bőrgyulladás, de akár felfekvés is (idősebb állatok sokat fekszenek). Hogy a zöldes-barna kenőcs mi lehetett, csak tippelni tudok. Talán Mikulitz kenőcs. Ez egy erőteljes hámosító hatású, ezüst-nitrát tartalmú, edző kenőcs. Úgy kell készíttetni patikában (ma már nem sok helyen készítik szívesen, nem mindenhol vannak hozzá alapanyagok). Érdekes aromás illata van a perubalzsam tartalom miatt. Vigyázni kell vele, mert amihez hozzáér, elszínezi (bútor, szőnyeg, ruha, stb.). Ezért érdemes a kenőccsel bekent végtagot bekötni (meg hogy az állat ne nyalja le).
Nincs túl sok ötletem. Annyit javasolnék, hogy próbálja meg a jutalomfalatot ledarálni és így bekeverni különböző eleségekbe és ezzel kínálni kis koplaltatás után. Sok sikert.