5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz!
Javasolnám, hogy készíttessenek röntgen-felvételt esetleges hólyag- vagy húgycsőkő lehetősége miatt. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben az ultrahang és esetleg egy citológiai mintavétel eredménye jóindulatú prosztata megnagyobbodást állapít meg, valóban segít az ivartalanítás (és esetleg mellette antibiotikumos kezelés, ha esetleg bakteriális eredetű gyulladás is szerepet játszik). Az altatás megfelelő vizsgálatok (vér, szív, tüdő RTG) után, megfelelő módszerekkel biztonságos lehet. Ha mégis aggódik, van gyógyszeres alternatív megoldás is, ami egy fél évig ható implantátum formájában gyakorlatilag az ivartalanításhoz hasonló hatást ér el, a prosztata tekintetében is, érdeklődjön róla állatorvosánál.
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza a hányást. Lehet, hogy egyszerűen csak a mohó evés. De az is lehet, hogy valamilyen rendellenesség van a háttérben. Ezt azonban csak további vizsgálatokkal lehet kideríteni. Nem szabad elfelejteni, hogy a hányás nem maga a betegség, hanem csak tünet. És többféle betegség tünete is lehet. Hogy betegségről van-e szó, és ha igen, milyenről, ennek kiderítése az állatorvos dolga.
A szállítás okozta stressztől felszínre törhetnek a szervezetben bujkáló fertőzések. A sárga széklet utalhat szalmonella feldúsulásra is. Meleg hely (akár infralámpával kiegészítve, aminek fénye elől ki is tud térni a madár, ha túl melege van) és pár csepp almaecet az ivóvízben segíthet, de ha napokig tartó híg széklet jelentkezik, akkor érdemesebb antibiotikumos kezelést kérni egy állatorvostól, nehogy kiszáradjon a madár.