546. Tanácstalan levelek az odúcska mellől
A frászt hozza rám megint az én drága kis Sárga Boszorkányom: úgy tűnik, mintha sztrájkba lépett volna az etetés terén.
A frászt hozza rám megint az én drága kis Sárga Boszorkányom: úgy tűnik, mintha sztrájkba lépett volna az etetés terén.
762. nap Egész nap aludtam, hogy éjszaka legyen majd elég erőm órákon át hangos nyávogással kaját követelni.
A legtöbb állatfajjal szemben a beteg teknős sokszor kifejezetten semmitmondó és általános tüneteket mutat. Néha még a normális viselkedéstől is nehéz elkülöníteni ezeket. De mikor vigyük mindenképp állatorvoshoz?
A ló ugyanannyira szereti a halk, megnyugtató beszédet, mint a simogatást és a paskolást.
Ha akvaristák vagyunk, törekedjünk mindig az optimális környezeti tényezőket biztosítani halainknak, különben tömeges megbetegedésekre és elhullásokra számíthatunk...
Az enyémnek műanyag van. Talán ez praktikusabb. Fémtálnál pedig fontos, hogy jó minőségű anyagból készüljön!
Mindkettő előfordulhat. Egy állatorvos ki tudná pucolni, de ha időskori süketedésről van szó, akkor egy Karsivan nevű tablettát lehet megpróbálni, hogy visszatérjen a hallás.
Sajnos nem tudok kielégítő választ adni, a témakörben több ezer oldalas irodalmi anyag áll rendelkezésre. Bízzanak orvosukban és kövessék tanácsait!
Azt, hogy elkapta-e, csak akkor tudnám megmondani, ha látnám őt. De mindig vigyázni kell, mert könnyen elkaphatják az emberi nátha baktériumos résztvevőit. Höriknek megelőző védőoltásaik nincsenek, megelőzésként vitaminok adagolásával lehet próbálkozni, ha pedig már tünetek vannak (prüszköl például), akkor irány az állatorvos!
Erre nem tudok pontos választ adni, mert nem láttam, hogy milyen dudor van a höri hasán. De általában egy méhgyulladás nem szokott duzzanatot okozni. Szerintem menjenek vissza a kezelő orvosukhoz (vagy máshoz) és mutassák meg neki.