5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Kedves Éva! A lándzsás útifű szirupot kúraszerűen ajánlatos adni, ahogy Ön is írta. Ha a krónikus köhögés a macskanátha utókövetkezménye: Sticta pulmonaria D3 napi 3x. Ha a köhögés görcsös, recsegő légzési zörejjel, fenyegető fulladással: Drosera D1, Cuprum aceticum D3, Ipecacuanha D3 napi 3x. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A játék közbeni morgás normális. Egy 4 hónapos kutyának még sokat kell fejlődnie és szocializálódnia ahhoz hogy ne féljen az utcán vagy bárhol máshol. Ha már elég magabiztos lesz akkor a hangja is meg fog jönni. Egyszer
Így látatlanba nehéz elképzelni, mit is jelenthet pontosan az, hogy a macska nyelve olyan, mintha "megégette volna". Nem gondolnám, hogy a castratioval ez a tünet összefüggésbe hozható. A nyálzásnak sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Menhelyi cicáról lévén szó, én a legutóbbit tartom a legvalószínűbbnek. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást eredményezhet. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó.
A lehetőségek: • ivartalanítás • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Ne várjon!Forduljon!