5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Kedves gazdi! Nincs több gond egy szuka kutyával, mint egy kannal. Nem vagyok fogamzásgátló párti, ha nem szeretne kiskutyát, akkor miért nem ivatralaníttatja, a kutyának is sokkal jobb... gyakori műtét az ivartalanítás, nem kell komplikációval számolni.
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Mivel még olyan picik a kölykök, hogy csak anyatejjel táplálkoznak, ezért a legjobb, ha a mamakutyának ad homeopátiás szereket, és ez a a tejen keresztül a kiskutyák gyógyulását is segíti. A két szer, amit javaslok: Echinacea D4, Sulphur D6, napi 3x egy héten át. Ha további kérdése van, hívjon nyugodtan: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok a kis családnak! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Piroska! Egy 4-5 éves nyúl már őszintén szólva benne van a korban. Azonban nagyon sok mindentől függ, hogy mennyire pároztatható még. Mennyit volt előtte pároztatva, milyen utódokat hozott a világra a pároztatott anya stb. Egy nyúl akár 10 évig is élhet, ez azonban igen ritka. Nagyban függ a genetikától is. Szerintem azonban még 1-2 évig lehet ezzel a bakkal próbálkozni...
Ez egy szövetszaporulat. Miután várhatóan egyre nagyobb lesz és könnyen megsrülhet amikor erősen vérezhet, ezért azt ajánlom hogy távolíttassa el. Irány az állatorvos!