5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Előfordulhat a bak harapásától, azonban, ha hetekig megmarad, akkor érdemes egy orvosnak megmutatni...
Sajnos a daganatok kiújulása mutatja azt, hogy ez bizony rosszindulatú folyamat. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) ilyenek. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal.
Kedves Gazdi! Azt megállapítani, hogy időskori hallásromlásról van-e szó biztosan csak állatorvos tudja, így javasolt a kutya kivizsgáltatása. Öreg kutya gondozása >>Kutya öregedés >>
Üdvözlöm! arról nem is beszélve, hogy vágással helyrehozhatatlan A deguk "fogas" problémái ennél azért jóval bonyolultabb témakör sajnos. Általában az elülső fogak túlnövésének hátterében a jóval hátrébb elhelyezkedő örlö fogak rendellenes túlnövése áll. Az elülső metszőfogak levágása tehát ezen a problémán rendszerint nem segít...károkat okozhatunk a deguk fogainak gyökerében...( a fogakat csiszolni kell) Amennyiben a metszőfogak nem érnek össze a degu nem, vagy nehézkesen tudja csak felvenni a táplálékát. Abban az esetben ha a degunak bármilyen problémája van az örlőfogaival, eleve nehezen eszik... ami életveszélyes állapot egy ilyen kis növényevő esetén. Tehát összegezve érdemes lenne egy egzotikus állatok gyógyászatával foglalkozó kollégához eljuttatni a degut, hogy ő altatásban megvizsgálhassa és csiszolással korrigálhassa a fogait, ezek után várható jobban lét. Üdvözlettel -Éva
Kedves Érdeklődő! Attól függ, van azért ennél jóval jobb kutyatáp.