5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Ha egyébként minden rendben van vele,nem lehet, hogy ivarzó állat viselkedését mutatja ilyenkor? Azt javaslom, kérdezze meg a patkány tenyésztők valamelyikét. Ha ez nem szokásos jelenség náluk, akkor un. egzotikus állatokkal foglalkozó szakállatorvost keressen, aki meg tudja vizsgálni.
Kedves Gazdi! Sajnos részletes kivizsgálás nélkül nem lehet segíteni. El kell vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Az Ön által leírtakból nem igazán derült ki számomra, hogy mi a diagnózis... Ha a röntgenvizsgálat rendben volt, akkor én inkább izom/ideg eredetű problémára (szúrás/harapás okozta phlegmone, zúzódás, húzódás) gondolnék, de ha nincs javulás, forduljanak másik állatorvoshoz...
Tisztelt Gazdi! Ez egy bőrdaganat. Azonnal vigye al állatorvoshoz a kutyát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kókai József! Alapos vizsgálat nélkül a leírtakból nem lehet megállapítani a madár problémáját, ami bármi lehet a baktérium feldúsulástól az élősködőkön, szervi elváltozáson át a tojásvisszatartásig. Javaslom állatorvos felkeresését, ami a diagnózist követően valószínűsíthető antibiotikum kezelés miatt is elkerülhetetlen. A hullámos fiatalok koráról fióka korban a tollazat, a rózsaszín láb és a rózsaszín alapszínű viaszbőr árulkodik. Az idős madarak lába szarupikkelyes, a csőr viaszbőre repedezett lehet. De például egy 2 éves és egy egészséges 10 éves madár közt nem lehet a külső alapján különbséget tenni.