5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Kedves Gazdi! Sertéshúst nyersen soha ne adjon a cicának! Ennek oka az, hogy a sertéshúsban esetleg megtalálható Aujeszky-vírus gyógyíthatatlan idegrendszeri megbetegedést okozhat. A vírus megfelelő hőkezelés során elpusztul, ezért jelent jó megoldást a hús/belsőségek átfőzése vagy sütése. Sertés helyett válassza a baromfit vagy a marhát, de ezeket is csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett etesse nyersen a macskával! Az ezekből származó belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a cicának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell! A főtt hús jobban emészthetővé, és a cica számára könnyebben hasznosíthatóvá válik. Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyv
Lehet, hogy a fajta jellegéből adódóan be vannak szúkúlve az orrjáratai, de jobb, ha megvizsgálttja állatorvossal.
Kedves Gazdi! Jo lenne elvinni a kutyát egy neurologus vagy epilepszie specialistához. Mert ő tudna segíteni. Tisztelett Dr. Szaniszló Ferenc
5 hetes cicának már nincs feltétlen süksége anyatejre. Tehén tejre egyáltalán nincs. Próbálkozzanak különféle lágy konzervekkel, esetleg főtt, darált csirke hússal.
Többféle probléma okozhatta: 1) ahonnan vette, onnan hozott fertőzés (vagy féfgesség) 2) új táp/táplálék 3) féreghajtó 4) egyéb. Mindenképpen vigye vissza az állatorvos kollégához!