5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
A fotó alapján nehéz megítélni (tehát elsősorban azt javasolnám, mutassák meg állatorvos kollégának), de szerintem az egy tumoros folyamat (bár így messziről még kullancsnak is tűnhet...).
A csókák közt ivari dimorfizmus nem jelentős, a nemek közt némi méretbeli különbség van. Az ilyen madarak ivari beazonosítását különféle DNS vizsgálati módszerek segítik. Magyarországon a csóka (Corvus monedula) eszmei értéke 50.000Ft, mentését, rehabilitációját szakmai szervezetek, állatkórházak végzik. Megjegyzendő- magánszemély általi tartása természetkárosításnak számít. A hazai madárfajok közül a dúvadnak minősülő szarka, szajkó és dolmányos varjú tartása lehetséges, az idevonatkozó előírások betartásával.
Állatpatikában kapható többféle készítmény, ami ivóvízbe, eleségbe keverhető és enzimatikusan gátolja a plakképződést a fogakon. Érdemes lenne kipróbálni őket.
Ha nem használja a lábát és fájdalmat jelez, akkor mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne röntgen- és ultrahangos vizsgálatra (legalább...).
A madár színe sárgaarcú, fahéjszárnyú égszínkék opalin. Azaz egy igen összetett színezetű mutáció. A színhez kötődően nem fehér, vagy barna a viaszbőr, mint a legtöbb tojónál, hanem kékes, ami később többé kevésbé kávébarnába fog váltani. Vagyis a madár, a viaszbőr színe, valamint a fej és csőrforma alapján tojónak tűnik.