5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Hasznos infó lett volna a madarak fajának megemlítése. A törpepapagájoknál a fészekanyag hordásának állandó késztetése sűrűn okoz ilyen jelenséget, de más fajoknál is leginkább a fészekanyag nem megfelelő anyaga, mennyisége okoz hasonló problémát. Ritkábban előfordul fehérje, rost vagy ásványianyag hiány tüneteként is a tolltépés, ezek megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre. A szükségletekről szakirodalmi leírásokban tájékozódhat. A madárban minél hosszabb idő óta rögzül a rossz szokás, annál kisebb az esély, hogy abbahagyja.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp jó lenne valahogy megoldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát, mert ezeknek a tüneteknek a hátterében akár komoly probléma is meghúzódhat. Próbáljon meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjen halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Üdvözlöm ! A gyógyszer és a hőfok emelés szokott segíteni. Ha már így alakult, akkor sósavval fertőtlenítse ki az akváriumot, főzzön ki mindent. Az új betelepítés után egy hetet várjon és mehetnek a halak is bele!
Kedves Alexandra! Bocsánat, hogy visszakérdezek, de miből gondolja, hogyha eddig sok-sok vizsgálat után nem derült ki, hogy mi a baja a kutyájuknak, akkor itt látatlanban bárki felelősséggel véleményt vagy tanácsot tudna adni? Én biztosan nem mernék ilyesmire vállalkozni. Biztosan meg van az oka a betegségének, és talán előbb-utóbb kiderül ez is. További tanácsokat azoktól kell, hogy kérjen, akik eddig látták, vizsgálták a kutyájukat.
Elképzelhető, tapintással vizsgálható, diagnosztizálható. A betegség azonban műtéttel gyógyítható.