5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
A kandúr macskáknál a "mehetnék" szinte mindig fennáll. Igen kellemetlen érzés a macskának és a gazdinak, ha folyton "mehetnéke" van a hormonoktól. Az ivartalanítás után megnyugszik a cica és sok kellemetlen betegségtől is megmenekül.
A lakásban tartott macskák a karomélesítésüket a bútorokon és a tapétán végzik. A macskák részére megfelelő kaparófát vagy külön erre a célra gyártott macskabútort tanácsos vásárolni.
Az árakkal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, mert mindehol más és más ára van a beavatkozásoknak. De azt gondolom, ez a beavatkozás nem lehet túl drága.
Az állatorvosát sürgősen látogassa meg, mert egy általunk nem veszélyesnek ítélt vérzés a papagájok számára életveszélyes elvérzéshez vezethet.
Valószínűleg kötőhártya-gyulladása van a kiskutyának. A rövidorrú fajtáknál sokszor előfordul. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy kell-e kezelni és ha igen, milyen gyógyszerrel, mennyi ideig. Néha az is okozhat hasonló tüneteket, hogy egyszerűen a szőrszál belekerül a szemrésbe és az zavarja, irritálja a kutya szemét.