5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Sajnos cicáknál gyakran előfordul, hogy "rákattannak" egyfajta ennivalóra (legyen az konzerv,vagy pl. nyers máj), anélkül, hogy bármi komoly bajuk lenne. A lesoványodás miatt azonban javasolnék egy alaposabb kivizsgálást (fizikális vizsgálat és vér-, vizeletlabor). Ha mindent rendben talál az állatorvos akkor nincs miért aggódni. Zsömböly Miklós
A madarakban él az ösztön a tojásrakásra, de mivel ehhez nem kapják meg a szükséges ásványi anyagokat, így a saját tojásaikból igyekeznek visszapótolni. Mivel ez hosszabb távon az életükbe kerülhet, talán mégis jobb lenne visszaállítani a természetes állapotot és hagyni szaporodni őket.
A Corydoras paleatus nem különösebben érzékeny a vízben lévő oxigénmennyiségre, de természetesen kedveli az oxigéndús, friss vizet. Tartóakváriumában az aljzatnak mindenképpen alkalmazkodni kell ahhoz, hogy ez a faj az aljzatot túrja és jellemzően abból/arról táplálkozik, ezért tipikusan kvarchomok alkalmas, éles szélű aljzaton rövid idő után elpusztulnak. A növényekkel kapcsolatban nincsenek különösebb igényei biotóp-szerűen Dél-Amerikából származó növényekkel vagy akár más növényekkel is nyugodtan berendezhető akváriuma, aljzaton nagyon szétterülőket ne sokat tegyünk azonban bele, hogy legyen helye túrni. Ezzel kapcsolatban persze nem árt megjegyezni, hogy a növények tövét érdemes nagyobb kövekkel lehetőség szerint körbevenni (hogy ne rontson az esztétikai hatáson, aljzatba süllyesztve is tehetjük ezt), különben harcsáink könnyen kitúrják azokat.
Néhány K betűsre igaz, pl. karalábé, káposzta. Ez a kettő más rágcsálónak sem ajánlott. Nem egy bizonyos összetevőjük ártalmas, hanem felfújódhatnak tőlük.
Ki kell alakítani a falkán belül a két kutya közötti rangsort, - amit nem lehet elég korán elkezdeni. Az elzárással ezt nem pótolja, nem oldja meg, - szerencsétlenebb esetben a helyzet csak romlik. A legnagyobb hiba, hogy nem tesznek velük kivételt, - a falka állatok nem bírnak demokratikus egyenlősdiben élni !!! A hatékonyabb eredmény eléréséhez valószínűleg szükséges az egyik kutya ivartalanítása is.