5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Az elmondottak alapján sajnos még kevés az információ egy diagnózis, vagy akár csak egy differenciál diagnózis felállításához (túl sok betegség kezdődhet az említett tünetekkel: étvágytalanság, bágyadtság). Mindenképp vigye a kutyust állatorvoshoz, hogy időben segíthessen!
Akár gyulladásos, akár daganatos háttér elképzelhető. Nem kizárt a véralvadási zavar sem. Egy RTG vizsgálatra és / vagy endoszkópos vizsgálatra szükség lehet az ok kiderítésére, valamint a véralvadás vizsgálata is hasznos lehet. Javaslom keresse fel állatorvosát, hogy mihamarabb kiderüljön, mi okozza a véres váladékozást.
Miután a tüsszögés már 2 hete tart, a legjobb, ha felkeresik az állatorvosukat, mert a krónikussá váló betegségek kezelése házilagos módon nem igazán vezet eredményre, ráadásul minél később kap az állat megfelelő kezelést, annál kisebb a végleges és teljes gyógyulás esélye.
Lehet, hogy a tavasz közeledtével a szaporodási ciklushoz köthető a viselkedés. Ilyenkor az öklendezéssel, úgynevezett begytej is "érkezik", amit az egyedül tartott madárkák látványosan elkenegetnek a kalitban lévő tükrön. Természetesen lehet a tünet betegség jele is, például begyhuruté. Ez esetben állatorvos fogja antibiotikummal kezelni.
Valószínűleg vitaminhiánya van, amit a nem megfelelő táplálás okozhat. Célszerű lenne prémium minőségi kutyatáppal etetni, amely tartalmazza minden életkorban a megfelelő ásványi anyag szükségletet. Ha ez nem megoldható, akkor adjon neki kalcium és multivitamin tablettát táplálékkiegészítőként. Azonban célszerű lenne állatorvosnak is megmutatni, mert pontos diagnózist látatlanban nem tudok felállítani, ezért javaslatom is csak egy alternatíva.