5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Ha kertbe kijáró cica lesz, akkor a legfontosabb a külső-belső élősködők elleni védelem (féreghajtás, bolha-kullancs elleni szerek). Oltások közül a veszettség és a fertőző macskabetegségek elleni vakcina feltétlen szükséges, de ezen kívül az egyéb betegségek elleni oltást is javasolt beadatni (fertőző hashártyagyulladás, macskaleukózis).
Kedves Állatbarát! A szőrhullás sok mindentől (gomba és vitaminhiány) lehet, azonban az egyedüllét is problémát okozhat az állatnak, mint pl. mechanikai sérülést. Ezért az elváltozás milyenségére az állatorvos tudna megnyugtató véleményt mondani. Üdvözlettel: dr. Varga József
Egy teljeskörű bélsárvizsgálatot javasolnék, és annak ismeretében már el lehetne kezdeni a célzott kezelést. Nem kizárt a parazitás fertőzöttség sem.
Üdvözlöm! Pusztán a tünetek alapján még nagyon sok lehetőség fennáll, így további vizsgálatok lennének szükségesek, hogy előre lehessen lépni: vérvizsgálat, RTG, esetleg ultrahang. A csigaméreg is gyanús.
Kedves Dézi! A leveléből ítélve 2 rosszulléte volt a kiskutyának, egy ízben spontán rohamról volt szó, egy ízben pedig az ágyról történő leesés következtében jött az 1 perces rosszullét, gyors regenerációs fázissal kísérve. Ilyen fiatal, éretlen agy apró kis fájdalomérzetre vagy stressz hatásra reagálhat ilyen rövid rosszullétekkel, kivizsgálások és egyéb információk hiányában még nem tekinteném epilepsziás rohamoknak, de semmiképpen nem tekinthető normál reakciónak a kiskutyán tapasztalt tüneteket. Ilyen fiatal korban nagyon gyorsan és könnyen kizárható vagy megerősíthető az epilepszia lehetősége. Nekem is az a véleményem, mint Önnek, hogy valamilyen öröklött, idült agyi betegség kezdeti stádiumának a klinikai tüneteit látjuk. Kérem, keressen meg a további segítségnyújtás lehetőségének érdekében! Dr Kiss Gabriella