5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Ha a hím zavarja a tojót evéskor, akkor a két tálat egymástól a lehető legtávolabb kell elhelyezni. Ha a zargatás így is fennáll, akkor külön kalitkába kell őket tenni.
Amikor otthon vannak, tiltsák meg a macskának az ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megilyeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb. !!!) - Ne kezdeményezzen közeledést, azonban, ha a macska kezdeményez közeledést, akkor azt jutalmazza. - A háziállatokat természetesen befolyásolja az embertárs pszichikai- idegi állapota.
Valószínűleg rossz irányba nő a fog, azért nem kopik, hiába eszik.
Kedves Kérdező! Nyilván nem tudom megmondani Önnek, hogy mi a cica szemének a problémája, tessék megmutatni, egy kollégának.
A nimfa magkeverék szükséglete mérőkanállal adagolva kb. 3cl/nap. Ha ennél 50%-al többet eszik és sokat röpköd, az még elfogadható mennyiség, de a kalitban tartott nimfapapagájok inkább kevesebb, mint 3cl magkeveréket kapjanak. A nimfa normális testtömege 10dkg körüli. Elhízásra nehéz légzés, röpképtelenség, a mellen, hason kétoldalt kidudorodó hájasság utal.