5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Egy bőr vagy nyálkahártya területen a pigment elvesztése lehet teljesen ártalmatlan jelenség, ami csak esztétikai probléma, kezelést nem igényel, DE lehet többféle betegség tünete is. Ilyen betegségek lehetnek pl.: idült gyulladás, autoimmun bőrbetegség, vagy akár daganatos elváltozás is. A súlyosabb problémák kizárására érdemes felkeresnie egy bőrgyógyász állatorvost. Tisztelettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A jelenségnek több oka lehet: - valamilyen szervi probléma, bőr/szőr betegség okán a kutyának kellemetlen érzése vagy fájdalma van a hátsó lábaiban - a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hyperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata - a kutya unatkozik, magára akarja vonni a figyelmet mert a tartási körülményei nem megfelelőek A kiváltó okok tudatában lehet megfelelő terápia vagy tréning módszert javasolni.
Igen, az ilyen jelek azt mutatják, hogy a hátizomnál problémák lehetnek. Ez lehet nem megfelelő bemelegítés,vagy rosszul illeszkedő nyereg, esetleg rossz lovaglási technika. A lovaknál ugyan úgy szükséges a bemelegítés, mint bármely más sportban. A legjobb, ha futószáron mozgatjuk a lovat mielőtt felülnénk rá, így a hátizmoknak is van ideje bemelegedni. Amennyiben valóban fennáll a hátizom merevség, célszerű beiktatni pár hetes pihenőt a lónak, ezalatt az idő alatt természetesen a masszázs, és egyéb fizioterápiás kezelések, pl. mágnesterápia is nagymértékben lazítja az izmokat, ezáltal enyhül vagy megszűnhet a hátfájás.
A Labrador Retriever - vadászkutya. A Labrador Retriever - nem őrző kutya. Mit ért megvesztegetés alatt ??? (Sokan a jutalomfalattal történő nevelést és tanítást tévesen így nevezik !) A Labrador Retriever - a nagytestű kutyák kategóriájába tartozik (lásd. fajtastandard, testméretek) Szereltessen be egy elektromos riasztó berendezést !
A baromfitápok többsége gyógyszert tartalmaz, ami a galambokra letális is lehet. A száraz, por formájú táp végképpen nem alkalmas a galambok etetésére. A kikelt galambfiókák számára energiaforrást jelent az első napokban a folyamatosan felszívódó szik, de mivel fokozatosan kell átszokniuk szilárd táplálékra, így a kelést követő néhány órán belül megkezdődik az etetésük. Mivel nem fészekhagyó madarakról van szó, ezt a szülők végzik. Mesterséges felnevelésük, ha egyébként a szüleik etetnék őket, értelmetlen. A magára hagyott fióka nevelése igényel némi szakértelmet.