5566. Te milyen nevet adnál a budapesti állatkert cuki tapírjának?
Interneten lehet szavazni a Fővárosi Állat- és Növénykertben született kistapír nevére. Te hogy neveznéd el?
Interneten lehet szavazni a Fővárosi Állat- és Növénykertben született kistapír nevére. Te hogy neveznéd el?
Szörnyű esetről számol be a Macskamentés - Ultimátum Alapítvány: 2 éves örökbeadott macskájukat, a gazdik egyik ismerőse véletlen a mosógépben kimosta. A cica nem élte túl.
Birtokba vette a külső kifutót a törpevíziló-kölyök a Szegedi Vadasparkban, a két és fél hónapos nőstény édesanyjával fedezi föl a külvilágot.
A fürdőszoba a legtöbb esetben otthonunk legkisebb alapterületű helyisége, amelynek berendezésekor a dizájn mellett különös hangsúlyt kell fektetni a helytakarékos megoldásokra. Az alábbiakban a legjobban szem előtt lévő bútorral, a számos fürdőszobában megtalálható tükrös szekrénnyel foglalkozunk.
Az egészséges és sportos étrend részeként gyakran találkozunk a granolával, de valójában honnan is származik ez az étel és miért olyan népszerű? Ennek próbálunk utánajárni cikkünkben!
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Biztos, hogy nincs köze az évekkel ezelőtti betőréshez. Vizsgáltassa meg állatorvosával feltétlenül!
Kedves Gazdi! Ha továbbra is köhög vigye el állatorvoshoz, mert akár légcső-összesesés is lehet a háttérben. Ha mindent lenyel és felvesz, akkor felügyeletet igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Aggodalma jogos. Nem stimmel a fajta, az oltások is túl koraiak lennének. Nem tudom szerepel-e állatorvos pecsétje a könyvben? Azt ugyanis nem a tenyésztőnek kell kitölteni hajnalban, hanem az állatorvos állítja ki az első kezeléskor (féregtelenítés vagy oltás), aláírja, lepecsételi több helyen is. Microchipnek is kellene elenni a kutyában, ugyanis tulajdonos váltásnál már évekkel ezelőtt is kötelező volt , előbb, mint az általánosan kötelező chipelés. Az első oltást 7-8 hetesen szoktuk adni, de lehet már 6 hetesen is. Semmi gond, ha mégis kapott előtte, 2 hetente akkor is javasolt az oltás. Vigye a kutyát most a választott állatorvosához, ő tudni fogja, mi a teendője.( valószínűleg kiállít egy új könyvet szabályosan)
Legelőször is azt kell eldönteniük (de sürgősen), hogy valaha akarnak-e még kölyköket a kutyájuk után, vagy sem? Ha nem, akkor minél hamarabb végeztessék el az ivartalanítási műtétet. Ha pedig igen, akkor a következő tüzelésnél próbálkozzanak befedeztetni. Ha nem lesz eredmény, akkor utána ivartalaníttassák. Ennyi "várakozás" még talán "belefér".